Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Balıkesir / Laguna Thermal Resort&Spa

Önceki - Sonraki   (23/25)
oteller
 
 
Sınıfı : Resort
İl :
İlçe :
Adres : Çaygören Köyü
Telefon : 444 2 610
E-posta : info@lagunatermal.com.tr
Web : lagunathermal.com
 
 

Laguna Thermal Resort &Spa; Türk Termal Turizmini oluşturan halkalardan ve Türk turizmi açısından en verimli işletmelerden biri olma yolunda ilerlemektedir. İşletmemizin kuruluş amacı; termal turizmin geliştirilmesi ve bu alanda daha kaliteli hizmet verilmesidir. Bu amaç standartların üzerine çıkılarak kalite ve hizmete önderlik yapmak suretiyle saygınlığını arttırmış, bu başarısını gerçekleştirmek için verilen bütün çabaları çalışanı ve yöneticisi ile birlikte omuzlamaktadır.

Yüksek kalitede sürekliliği, kaliteyi uygun fiyata sunmayı ve mutlak müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı sağlamak, termal sektöründe öncü bir konuma yerleşmek ve dünyada termal denince akla gelen bir isim olmak arzusundayız.
Termal sağlık turizminin yanısıra, kırsal ve kültürel turizme yapmış olduğumuz yatırımlarla da yerli ve yabancı turist çekimi açısından döviz girdilerinin çoğalmasında etkili olmak amacındayız.

2005 yılından beri, Turizm ve Termal Turizm projelerinin tanıtım ve satış ağında etkin rol üstlenen Kuşadası Otel İşletmeleri A.Ş. ve Terpa A.Ş. hali hazırda hizmet veren diğer projelerinin yanı sıra Laguna Thermal Resort & SPA Tatil Kompleksinide sizlere sunmanın haklı gururunu yaşamaktadır.
Türkiye jeotermal kaynaklar açısından Dünya çapında bir potansiyele sahip olup, Avrupa’da ise kaynak potansiyeli açısından birinci, kaplıca uygulamaları konusunda ise üçüncü sırada bulunmaktadır. Alpin-Orojenik Kuşağı olarak adlandırılan genç bir dağ zinciri ve aynı zamanda önemli bir jeotermal kuşak üzerinde yer alan ülkemizde bulunan 1500’ün üzerindeki kaynaktan temin edilen termal sular, gerek debi ve sıcaklıkları gerekse de çeşitli fiziksel ve kimyasal özellikleri ile Avrupa’daki termal sulardan daha üstün nitelikler taşımaktadır.

Sıcaklıkları 20 - 110 C arasında, debileri ise 2 – 500 lt / sn arasında değişebilen 1500’den fazla kaynağa sahip bulunan ülkemiz kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından dünyada ilk yedi ülke arasında değerlendirilmektedir. Ülkemiz, yüksek mineralizasyon içeriği sayesinde etkin tedavi edici özelliklere sahip termal su potansiyelinin, zengin kültürel, doğal değerleri ve iklimsel özellikleri ile birleşmesi sonucunda benzersiz bir sağlık turizmi ortamı sunmaktadır.

Türkiye uzun tarihi geçmişi, emsalsiz doğa ve iklimi ve zengin kültürü ve nihayet geleneksel kaplıca ve Türk Hamamı olgularının mevcudiyeti ile çağdaş sağlık ve termal turizm gelişmesinde çok iddialı olabilecek bir potansiyeli barındırmaktadır.
Şifalı su kapsamını aslında 'Mineral Su' kavramına bakarak açıklamak daha doğrudur. Peki nedir mineral su ? Mineral su ( Mineral Water) özgün halinde eriyik halde mineral bileşikleri ( Magnezyum, Kalsiyum, Sülfür, Sodyum ve gaz (Karbondioksit) ihtiva eden sudur.

Genellikle renksizdirler ancak içinden geçtikleri tabakalardaki minerallerin veya gazların özellikleri sayesinde hafif yeşilimsi, mavimsi, kırmızımsı veya kirli mat bir renkte görünebilirler. Şifalı sular içerdikleri maden eriyikleri sebebiyle ciltte kayganlık yaparlar. Kokusuz olmalarına rağmen, içinden geçtikleri veya bulundukları tabakanın özelliklerine bağlı olarak kendine özgü küfümsü veya bozulmuş yumurta gibi bir kokuya sahip olabilirler.

Şifalı suların tadı gene içinde bulundurdukları mineral eriyiklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Keskin, acı, tuzlu tatları doğal olarak bazı kişilerde nahoş bir hisse kapılmalarına ve bulantı duymalarına sebep olabilir.
 

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (18651) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40