Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00

İletişim

facebook Twitter


Dündar Termal

 
 

Balıkesir / Hera Termal Bigadiç

Önceki - Sonraki   (10/14)
oteller
 
 
Sınıfı : Tatil Köyü
İl :
İlçe :
Adres : Fener Mah. ;Manastır Çayı Kenarı
 
 

Hera Termal Devremülkleri;

Bursa'ya: 180km İzmir'e : 180 km, Ankara'ya : 590 km, İstanbul'a :450 km Bandırma'ya : 125 km Edremit hava limanına 120 km mesafede  olup deniz, hava ve karayolu ulaşımına müsait bir konumdadır.

Şirket olarak vizyonumuz;

  • Siz değerli müşterilerimizin memnuniyetleri ve yapıcı katkıları doğrultusunda;  
  • Sürekli gelişerek büyüyen,
  • İhtiyaçlarınızı zamanında ve etkin bir şekilde karşılayabilecek kapasiteye ulaşmış,
  • Ulusal ve uluslararası arenada gereken mücadeleyi verebilecek,
     

hera-termal_havuz


Bilimsel metotlar uygulayarak;
  • Devremülklerimizde; ihtiyaçlarınızı işin ekonomik boyutunu da göz ardı etmeden modern ve sağlıklı bir yapılaşmayı sağlamak,
  •  Verilen hizmetin kalitesini artıracak yeni arayışlar bulacak çalışmaları sürdürm,
Gelişen teknoloji karşısında bozulan ekolojik denge ,kentsel yaşamın getirdiği olumsuzluklar çağımız insanını yaşamsal kalitesini arttırmaya amaçlayan sağlık turizmine yöneltti.
Zengin radyoaktiviteli ve yükse dibeli şifalı suları ile dünyada ilk yedi ülke arasasında yer alan Türkiye, yerli yabancı tasarımcıların ilgisini çekiyor. Bu alanda Hera Termal şifalı suları, beş yıldzlı otel konforuna sahip devremülkleri uzman kadrosu doğası ve tarihi ile çağdaş termal turizmin önderliğini yapmaktadır.

 

Balıkesir'e35 km uzaklıkta ki doğa cenneti Bigadiç'e 86,136 marazi üzerinde bulunan Hera Termal 14 Blok 464 daireden oluşuyor. 11,136 tatil dönemi bulunan tesiste termal sulardan faydalanabileceğiniz 26 havuz, 4 Türk hamamı, Aqua PArk ve aile banyoları bulunmaktadır.
 
Birbirine simetrik 2 ayrı kümülatif yapıda 1'er adet karma dış havuz ile bay ve bayanlar için ayrı ayrı olmak üzere her iki tesisimizde de 2'şer adet kapalı büyük termal havuz, çocuk havuzu ve jakuzi bulunmaktadır...
 
hera-termal_havuz1
 
Toplam 1000mt'lik yürüyüş parkurumuz, voleybol, basketbol sahalarımız ve tenis kortumuz ile açık/kapalı yüzme havuzlarımıız misafirlerimize hizmet verirken, kondisyon merkezimizdeki uzman kadromuzla vücudunuzun forma girmesini sağlayacaksınız.
 
Eşsiz Türk hamamının keyfini termal suyla çıkarırken masör/masözlerimizle sağlığınıza sağlık katacaksınız...
 
Sauna ve buhar odamızda vücudunuzun arındırıldığını hissedeceksiz..

VIP Merkezimizde uzman kadromuzla arzu eden misafirlerimize sülük tedavisi de uygulanmaktadır.

Sülüklerin Tedavi edici özellikleri kan emilirken vücuda verilen salgıda gizlidir.

Bu salgı, 100’ün üzerinde biyoaktif madde içermektedir: Ayrıca “Nörotrofik” etkiyle sinir hücreleri ve liflerinin tamir edilmesini hızlandırır.

Sülüğün güçlü antioksidan etkisi nedeniyle Koruyucu (Preventif) Tıpta da kullanımından bahsetmek gerekir.

Yılda bir defa yapılan Sülük Tedavisi, o yıl içinde “enfeksiyonlar” başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir...

Tesisimizden ayrılmadan her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alışveriş, restoran,kafeterya ve berber hizmetlerini sunduğumuz alanlarımızla hizmetinizdeyiz...

 

hera-termal_oturma.

 

hera-termal_banyo

 

BİGADİÇ MÜZE VE KÜLTÜR EVİ

1942 Bigadiç depremi sonrasında Tekel İdaresi için yapılan ve 1930-1940 yılları arasında yaşanan Akılcı-İşlevci Mimarlık Akımı örnekleri arasında sayılan özellikli bir yapı, Kaymakamlığımız öncülüğünde, Belediye ve ÇEKÜL "Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma" Vakfı işbirliğiyle ÇEKÜL Vakfı tarafından hazırlanan Röleve ve iç mimari plânlarına uygun olarak İstanbul Röleve ve Anıtlar Müdürlüğü'nün katkılarıyla ve  Belediye imkânlarıyla yeniden düzenlenerek müze ve kültür evi haline getirilmiştir.

50 yılı aşan bir süre Tekel İdaresi olarak hizmet veren bina bundan böyle Bigadiç kültür ve sanat yaşamına merkez olacaktır.

Kaymakamlıkça oluşturulan ekibin köy köy dolaşarak derlediği koleksiyon müze uzmanlarınca seçilerek tasnif edilmiş ve teşhire hazırlanmıştır.

Müzede:

a)"Kuvay-i Milliye Hareketi" içinde özel yeri olan Balıkesir'in Bigadiç ayağına ilişkin "Kuvay-i Milliye Bölümü";

b)Arkeoloji Bölümü; İlçe merkezine 18 km uzaklıkta bulunan Ancyra antik yerleşimine ait kalıntılar;

c)Etnografya Bölümü; Son 200-300 yıllık zaman kesitinde günlük yaşama dair öğeler bulunmaktadır.

Ayrıca 96 m2 büyüklüğünde 90 kişilik toplantı, seminer vb etkinlikler ile resim, fotoğraf vb sergiler için kullanıma uygun çok amaçlı bir salon bulunmaktadır. Müzenin açılışı 1 Aralık 2001 tarihinde Çekül Vakfı Başkanı Prof Dr Metin Sözen'in de katılımıyla Valimiz Sayın Utku ACUN tarafından yapılmıştır.

 

TARİHİ MEKANLAR

 

BİGADİÇ KALESİ

İlçemizin doğusunda bulunan tepe üzerinde M.S. XI. yüzyılda Bizanslılar tarafından yapılmış Achyraos Kalesinin harabesi bulunmaktadır. Yunan işgali döneminde karargah olarak kullanılan kalenin dış surları yılların tahribatına rağmen günümüze kadar gelebilmiştir.

GAVUR HAMAMI (TİMİLİS)

Bigadiç, Işıklar yolu üzerindedir. Halk arasında "Gavur Hamamı" olarak anılan kalıntı aslen Roma dönemine ait kayaya oyulmuş oda mezarlı Tümülüs’tür. İçinde, kayaya oyulmuş iki adet lahit bulunmaktadır.

HİSARKÖY

İlçe merkezine 23 km. mesafede bulunan Hisarköy'ün etrafı antik kalıntılarla kaplıdır. Köy içinde Tonozlu köprü ve tüneller, postamentler, tiyatro ve yazılar dikkate alındığında buranın Roma devrinde mühim bir kaplıca merkezi olduğuna işaret eder.

Yıllarca yabancı arkeologların ilgisini çeken ve araştırmalarına konu olan Hisarköy hakkında en kapsamlı çalışmayı 1979 yılında Alman arkeolog Elmar Schwerthein yapmıştır. Roma dönemine ait bir çok kalıntının bulunduğu Hisarköy, ülkemizin vitrine edilmemiş ilginç turistik yerlerindendir.

ASARALAN

Alan köyü karşısında 20 dönüm genişliğinde bir arazidir. Etrafı Bizans dönemine ait surlarla çevrilidir. Tek giriş yeri halk arasında "Demir kapı" olarak anılan, arkaik dönemde ana kaya oyularak açılmış geçit noktasıdır.

Giriş kapısından 300 m ileride üç sarnıç mevcuttur. I. Sarnıç 8xl2 m genişliğinde 7 m derinliğindedir. İçi Horasan sıvalı olan çift kat tuğlataş duvarın kalınlığı 2 m'dir. II. Sarnıç 4x6 m genişliğinde ve 5 m derinliğindedir. III. Sarnıç Asar'ın güney eteklerinde, 7x5 m genişliğinde, 5 m derinliğindedir. Üzeri işlemeli tuğlalarla örülüdür. Bunların hepsi Bizans dönemi içme suyu sarnıçlarıdır.

KASIM PAŞA CAMİİ

1549'da K. Sultan Süleyman'ın vezirlerinden Cezerizade Kasım Paşa tarafından yaptırılmıştır. Tamamen kesme taşlarla yapılan cami birkaç defa tamir olmuşsa da minaresi orijinal hali ile günümüze gelmiştir. Yapıldığı dönemin tüm mimari özelliklerini yansıtan Kasım Paşa camiinin duvarlarında 1901 tarihli levhalarda hat sanatının değişik örnekleri mevcuttur.

YEŞİLLİ CAMİ

Halen Bigadiç'in merkez camii olarak kullanılan Yeşilli Camii, 1715 tarihinde Bigadiçli Çavuşzade İsmail Ağa tarafından yaptırılmıştır.

Yangın, deprem gibi sebeplerle üç defa onarım görmüştür. Bu yüzden üzerine harcanan emek ve yapılan masraflar bir hayli fazladır.

EVLİYA ÇELEBİ (LONCA) CAMİİ

1795 yılında Bigadiç Voyvodası Seyyid Hacı Hasar Ağa tarafından yaptırılmıştır. Temeli ve minare kaidesi orijinaldir. Kayıtlarda caminin vakfı olarak; Balıkesir'de bir terzi dükkanı görülmektedir.

BARAK BABA TÜRBESİ

Türk İslam tarihinin en ünlü simalarından biri olan Barak Baba'nın Türbesi Bigadiç'e 36 km uzaklıktaki İğciler ile Topalak köyleri arasında muhkem bir mevkidedir. Geniş bir avlu içinde Tekke ve Selçuklu dönemi mimarisi özelliği taşıyan sekizgen kubbeli türbede yirmi civarında Müslüman mezarı vardır. Türbe içinde Selçuklu dönemine ait tunç ve bakırdan keşkül tasları, uçları hayvan ağzı şeklinde alem, iki adet siyah bazalt mezar taşı, taşın üzerinde sekiz köşeli keçeden yapılma "Gülşen-i Takke" ilgi çekicidir.

Barak Baba Bigadiç'e Hacı Bektaş-ı Velinin vasiyeti üzerine gelmiştir. Hacı Bektaş-ı Velinin halifesi olmak gibi bir misyon üstlenmiştir.

OĞUL PAŞA TÜRBESİ

Bigadiç'e 15 km mesafedeki İskele kasabası mezarlığındadır. Türbe mimari üslup olarak Selçuklu kümbetleri tarzında inşa edilmiştir. Karesi oğullarından Oğul Paşaya halk arasında "Sarı Dede" de denilmektedir.

1920'li yıllarda köyün kuzeybatısındaki vakıf arazilerinden yıllık 12.5 lira gelir elde edilip bu parayla her cuma namazından çıkan cemaate hayır yemeği verilirdi.

ALTIKARAAĞAÇ DEDESİ

Bigadiç'in kuzeyinde panayır yeri civarındadır. Her yıl burada lokma hayrı yapılmakta, yağmur duasına çıkılmaktadır. 

b)Arkeoloji Bölümü; İlçe merkezine 18 km uzaklıkta bulunan Ancyra antik yerleşimine ait kalıntılar;

c)Etnografya Bölümü; Son 200-300 yıllık zaman kesitinde günlük yaşama dair öğeler bulunmaktadır.

Ayrıca 96 m2 büyüklüğünde 90 kişilik toplantı, seminer vb etkinlikler ile resim, fotoğraf vb sergiler için kullanıma uygun çok amaçlı bir salon bulunmaktadır. Müzenin açılışı 1 Aralık 2001 tarihinde Çekül Vakfı Başkanı Prof Dr Metin Sözen'in de katılımıyla Valimiz Sayın Utku ACUN tarafından yapılmıştır.

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (59048) kez ziyaret edilmiştir

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

güzel bir yer ...özellikle termal çok harika

samidurmus45 , 01 Eylül 2015
yorum

Insanlari kandirdiklari bir yerdir tatil kazandiniz diye arayip cagiriyorlar gidincede devrimulk sahibi yapmaya calisiyorlar almak istemeyince odanizla ilgili problem cikti deyip geri gonderiyorlar oraya kadar gidip yaptigimiz yol masraflari haliyle vatandasa kaliyor ararlarsa inanmayin kandiriyorlar milleti

Lisesi_8 , 08 Agustos 2015
yorum

harika bir yer ,,,,,

gul--en2011 , 23 Aralik 2014
yorum

kafa dinlemek için bir çok yerden güzel bir yer kendınızı evınızde gıbı hıısedebılıyorsunuz

nalanbayazit62 , 10 Subat 2014
yorum

2 çocuk 2 yetişkin için 15 -16 haziran trihlerinde kalmak istersek oda fiyatlarınız ne olur. ve yer varmı..

erdal , 24 Mayis 2013


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Türsab Logo

Turizm Atölyesi

Adres : Şenlikköy Mah. Halkalı Cad. Aqua Florya AVM
No:93 A blok P /102 Florya - Bakırköy - İstanbul

Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00