Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Balıkesir / OBAM Termal Resort Otel

Önceki - Sonraki   (14/25)
oteller
 
 
Sınıfı : Resort
İl :
İlçe :
Adres : Sındırgı Simav yolu 17. km. Hisaralan Kaplıcaları Mevkii Balıkesir / TÜRKİYE
Telefon : 0266 541 10 10
E-posta : info@obamtermal.com
Web : orucoglu.com
 
 

Sındırgı’da faaliyet gösteren Demirbaşlar Ltd. Şti'ne ait SINDIRGI OBAM TERMAL RESORT OTEL & SPA Balıkesir Sındırgı Hisaralanı mevkiinde 50.000 m2 açık alan 12.500 m2 kapalı alanda 58 Adet Standart Oda 24 Adet Apart Villa 8 Adet Suit Oda 2 Adet Engelli Odası olamak üzere 92 odada 240 yatak kapasitesi ile Haziran 2012'de hizmete açılmıştır.Tesis Sındırgı şehir merkezine 17 km, Balıkesir il merkezine 75 km,İzmir'e 160 km, Bursa'ya 220 km uzaklıktadır.

 

 

SINDIRGI OBAM TERMAL RESORT OTEL & SPA çam ormanlarıyla çevrili yeşilin binbir tonu eşliğinde barındırdığı doğal güzellikleri, eşsiz travertenleri, Simav çayı üzerindeki muhteşem göl manzarasıyla , tatili ve sağlığı bir arada sunan termal oteldir.

 

 


 

 

SINDIRGI OBAM TERMAL RESORT OTEL & SPASPA’da özel tasarlanmış mimarisi ile doğayla bütünleşip gölü, ormanı kucaklayabilir, güneşi içinize çekebilir; hayatın koşuşturmacasına ve stresine mola verebilir; şifalı termal su desteğinde zihin beden ve ruh sağlığınızı zinde tutabilir, doğayla insanın dostluğunun bozulmadığı merkezimizde sadece kendinize zaman ayırabilirsiniz.

 


Tesisin tasarımında; zihin, beden ve ruh sağlığı birlikte ele alınarak, mekanların aydınlık ve ferah olması, güvenli ve huzurlu ortamlar sağlanması önemsenmiş, bireylerin sosyalleşme ya da yalnız kalma, hareketlilik ya da sükunet gibi farklı ihtiyaçlarına yönelik ortamlar, yalnız tedavi merkezinde değil, tesisin açık alanları da dahil tümünde farklı olanaklarla desteklenmiştir.

Tesiste mümkün olduğunca yerel ve doğal malzeme kullanılarak, abartısız, insanı ezmeyen ama güçlü bir mimari dil kullanılmaya çalışılmıştır..

Ana Restaurant

Aynı anda 150 kişiye kadar hizmet verdiğimiz Ana Restaurant'ta açık büfe formatında hizmet vermekteyiz

Hizmet Saatlerimiz; Kahvaltı 07:00AM - 10:00AM Akşam Yemeği 7:00PM - 9:30PM

 

 

TERMAL & SPA


TERMAL SU

Hisaralan Kaplıcaları suyu florür içeren sodyumbikarbonatlı termal sular sınıfına girmektedir.Su kendi halinde saniyede 172 litre 98 derecede yeryüzüne çıkmaktadır.Suyun ısısı 46-98ºC’dir.

T.C. sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 01.03.2007 tarih ve 2981 sayılı Tıbbi Değerlendirme konulu yazısında “Anılan kaynak toplam 1266mg/lt. mineralizasyonu olan miks, florürlü (11.1 mg/Lt.)termomineralli sudur.

SPA

SPA : Sıpa olarak okunan SPA Latince’de “Sanus Per Aquam” Türkçe’ye “ Suyla Gelen Sağlık” olarak çevrilmiştir. SPA ‘ya genel anlamda sağlığı, zindeliği, iyileşmeyi, estetik ve güzelliği suyun iyileştirici gücüyle kazanma denilebilir. Su ile iyileşme, suyun kullanımından gelen sağlık, suyun sıcak, soğuk ve farklı biçimlerde (akıtma, damlama, duşlama, püskürtme) uygulanması ile kazanılan dinlenme ve ferahlama duygularının edinildiği bütünleyici terapi anlamında kullanılmaktadır.

Tarihsel olarak bakıldığında Roma İmparatorluğunda savaşlardan yorgun ve perişan dönen Romalı askerlerin yaralı bedenlerini iyileştirmek için inşa ettirdikleri banyolardaki tedaviye o dönem "Sanus Per Aquam" (SPA) “Suyla Gelen Sağlık” adı verilirmiş.Asırlardır insanlar suyun insan vücuduna yaptığı yararlardan faydalanmış zaman içinde de tedavi yöntemlerini geliştirmişlerdir. Uluslararası SPA birliğinin tarifine göre de “SPA’lar, değişik profesyonel hizmetlerin verilmesi ile aklın, vücudun ve ruhun yenilenerek insanın kendini iyi hissetmesini temin etmeye adanmış yerlerdir. ” Artık günümüzde SPA merkezleri yalnız su ile vücut bakımı yapılan yerler değil; fiziki sağlık ile zihin sağlığını dengeli bir şekilde sağlayan bakımları, aktiviteleri, uygun yemek düzenleri sunması yanında fitness, farklı masajlar, yüz ve vücut güzelliğini de temin eder hale geldiler. İnsanları kendileri ile barışık kılan her türlü yöntem SPA’larda uygulanmaktadır.

İnsanlık tarihi kadar eski geçmişiyle binlerce yıldır şifa dağıtan termal su kaynakları, günümüzde modern tıbbın başlıca tamamlayıcı tedavi yönetimleri arasında yer almaktadır. Termal suların rahatlatıcı etkilerinden faydalanmak ya da doğayla bütünleşerek kendinize zaman ayırmak isterseniz; bay ve bayan ayrı, açık ve kapalı termal havuzlar, terapi havuzları,çocuk havuzları , Türk hamamı, sauna, buhar banyosu özel aile banyolarında modern tıbbın başlıca tamamlayıcı tedavi yönetimlerini uygulayan uzman hekimler eşliğinde rahatlamak ve günümüzün en büyük rahatsızlıklarından biri olan " stres" den arınmanız için sizleri Hisaralan OBAM TERMAL RESORT OTEL& SPA' ya davet ediyoruz.

 

KAPLICADA TEDAVİ OLUNAN HASTALIKLAR Termal suyumuzun özelliği ve destekleyici/tamamlayıcı tedavi unsuru olması ile ilgili T.C. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tıbbî Değerlendirme Kurulunun değerlendirme sonuçları aşağıda verilmiştir.

T.C. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 01.03.2007 tarih ve 2981 sayılı Tıbbi Değerlendirme konulu yazısında “Anılan kaynak toplam 1266mg/lt. mineralizasyonu olan miks, florürlü (11.1 mg/Lt.)termomineralli sudur.

Banyo uygulamaları şeklindeinflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondili tbaşta olmak üzere)kronik dönemlerinde, kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmişnörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehebilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; destekleyici/tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

Ayrıca hareket sisteminin ağrılı hastalıkları olmak üzere, kadın hastalıklarında ve ağrılı rahatsızlıklarda müsekkin olarak kullanılır. Romatizmal rahatsızlıklar, nevralji, nevrite, siyatik, böbrek taş ve kumu gibi rahatsızlıklarda iyi gelmektedir.

Ayrıca Diş ve Diş eti hastalıkları, Bel ve Boyun fıtıkları, Kemik erimesi ve Kireçlenmeler gibi hastalıklarda tedavi sürecinde olumlu etkiler göstermektedir.

 

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (31442) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

daha gittim oldukça güzel nezih bir otel. Ailenizle rahatlık çekinmeden tatil yapabileceğiniz bir otel.

nuriekmekci , 23 Temmuz 2013
yorum

bayram için fiyatlarınız nelerdir

pasola44 , 11 Temmuz 2013


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40