Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00

İletişim

facebook Twitter


Dündar Termal

 
 

Balıkesir / Afrodit Termal Otel

Önceki - Sonraki   (6/14)
oteller
 
 
Sınıfı : Özel Belgeli
İl :
İlçe :
Adres : Güre İskelesi


fiyat
 
 


132 Oda sayısı, 1 kral dairesi, 4 suit ve 4 engelli odası,

170 kişilik kahvaltı salonu ve Cafe, A’la carte Restaurant ( Cafe İda) ve deniz manzaralı
300 kişilik restaurant açık büfesi ve 1 adet mini marketi bulunan otelimizin odaları özel tasarlanmış ve en ince ayrıntılar düşünülmüştür.

Tüm odalarda Osmanlı kurnası özel mermer küvetler, uydu yayınlı TV, merkezi ısıtma kalorifer, klima, buzdolabı, minibar, saç kurutma makinası, direkt telefon, WC ve balkon bulunmaktadır.

Otelimizin Ege mutfağının zeytinyağlı tüm lezzetlerini sunan restaurantında, Türk mutfağına özgü bir çok yemek çeşidi de deneyimli mutfak ekibimiz tarafından özenle, günlük taze ürünlerden hazırlanmakta olup yöremize özgü zeytin çeşitleri ve kahvaltılıklarla hazırlanan açık büfe kahvaltı otelimizin diğer hizmetlerindendir.


OTELİMİZ

Güre Kazdağının eteklerinde dünyada eşi az bulunan bir kombinasyonu termal ve deniz beldesi niteliklerini birlikte taşıyor. Aşırı ve yüksek yapılaşması olmayan, nüfus yoğunluğu düşük, yazın serinletici kışın ılıman bir atmosferik yapıya sahip, hava kirliliğinden uzak yüksek oksijen oranıyla mavinin ve yeşilin eşsiz güzelliklerini bir arada barındıran Termal Cenneti Güreye hoş geldiniz.

HİZMETLERİMİZ
- 24 Saat önbüro hizmeti
- Kuaför
- Fotoğrafçı
- Termal şifalı su banyoları
- Tur hizmetleri
- Kuru temizleme ve çamaşırhane
- Tenis
- Satranç
- Kablosuz internet erişimi
- kreş
Hizmet ve olanaklardan bazıları özel talepler haricinde ya da 24 saat sürecinde geçerli olmayabilir, belli aktivite ve hizmetlerde ücret uygulanabilir. ( ücretli aktiviteler ve hizmetler için otelimizden bilgi alabilirsiniz.)

TERMAL VE SU CENNETİ GÜRE
Sağlık Turizminde ülkemizin zengin doğal sağlık ortamına ve unsurlarına sahip Güre Belediyesi Afrodit Termal Tesisinin kaplıca suyu T.C Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık hizmetleri Genel Müdürlüğünün 24-08-2005 Tarih Tıbbi balneolojik raporu ile belgelenmiştir. Tıbbi Balneolojik değerlendirme aşağıdaki gibidir.
Anılan kaynak 844.27mg/lt toplam mineralizasyona sahip, florürlü (5.965mg/lt) termomineralli su niteliğindedir. Banyo uygulamaları şeklinde kronik dönemdeki kas iskelet hastalıklarının tedavisinde yardımcı ve tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilasyon çalışmalarında celebral palsy (Spastik) gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, nörovejetatif distoni gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak içme kürleri şeklinde osteoporozda yardımcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir. Ayrıca kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, guatr, kireçlenme, sedef, böbrek taşı ve kumu, karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
Termal suyun bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olan etkileri ruhsal gerginliği azaltma ve relaksasyon, kaslarda yorgunluğu giderme, kasılmaları çözme ve gevşeme, cildi yumuşatıcı ve dinçleştirici etki, ağrıyı azaltma ve aynı zamanda sağlıklı kişilerde koruyucu kür uygulamalarında da yaygındır. Termal su biyolojik hücre yıpranmasını ve yaşlanma hızını yavaşlatarak yediden yetmişe herkese daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

Güre’deki sıcak mineralli sular yüzyıllardır var. İda’nın mitolojik tarihinde güzellik tanrıçası Afroditin cüzam hastalığına yakalandıktan sonra eski güzelliğine tekrar bu kaplıcalarda kavuştuğu söylenir. Güre aynı zamanda bir sahil beldesi denizi güneşi temiz ve yüksek oksijenli havası ve termal suyu ile dinlenme ve tatil cenneti.

afrodit-doga1                                      afrodit-doga


ODALARIMIZ


132 Oda sayısı, 1 kral dairesi, 4 suit ve 4 engelli odası, 170 kişilik kahvaltı salonu ve Cafe, A’la carte Restaurant ( Cafe İda) ve deniz manzaralı 300 kişilik restaurant açık büfesi ve 1 adet mini marketi bulunan otelimizin odaları özel tasarlanmış ve en ince ayrıntılar düşünülmüştür.

afrodit termal                                            afrodit termal


SPA MERKEZİ

SPA’nın kökeni Latinceden gelmektedir ve ‘’SANUS PER AQUA’’ Sudan gelen sağlık anlamı taşır.
Günlük hayatın stres ve yorgunluğunu atıp, fiziksel ve ruhsal rahatlamanın keyfini çıkartmak için SPA  ayrıcalığını Güre Afrodit Termal Tesislerinde yaşayın.

afrodit-spa
 


SPA Merkezimiz aşağıdaki bölümleri içerir.

- SPA lobisi
- SPA dinlenme bölümü
- Masaj ve bakım bölümü
- Sauna
- Buhar Banyosu
- Termal Jakuzi
- Macera du
şu
- Tuz odası
- Kar Çeşmesi
- Aroma Terapi Odası


afrodit spa sauna

TÜRK HAMAMLARI

Güre Afrodit Termal Tesisleri Türk gelenek ve göreneklerinin vazgeçilmez hamam kültürünü tesis içi ve tesis dışından gelen bütün misafirlerine türk hamamı ve termal havuzlu hamamı ile sunuyor.

Güre Afrodit Termal Tesisleri bünyesinde geleneksel türk motiflerini içeren Kütahya çinilerinin kapladığı göbek taşlı türk hamamı, mermer mozaikli türk hamamı ve termal havuzlu türk hamamları bulunmaktadır.

Köpük masajı ve kese hizmetleri, ferah ve geniş yıkanma bölümleri, kafetarya ve soyunma odaları bulunmaktadır.

afrodit-hamam

fiyat

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (27932) kez ziyaret edilmiştir

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

ocak nisan 2014 arası fiyatlar nelerdir

serpilozgenc , 18 Ocak 2014
yorum

iyi günler bu ayin 23 ün den itibaren fiyatlarinizi alabilirmiyim

egtrakya34 , 16 Aralik 2013
yorum

iyi günler; otel odalarında termal su varmı ve her saat faydalanılabilirmi? iki kişilik fiyat ne kadardır ve ödeme şartları nedir? odalarda internet hizmeti varmı? saygılarımla

ozen.alatas , 08 Kasim 2013


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Türsab Logo

Turizm Atölyesi

Adres : Şenlikköy Mah. Halkalı Cad. Aqua Florya AVM
No:93 A blok P /102 Florya - Bakırköy - İstanbul

Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00