Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Kütahya / Yoncalı Termal Otel

Önceki - Sonraki   (3/7)
oteller
 
 
Sınıfı :
İl :
İlçe :
Adres : Tavşanlı Yolu 16. Km
Telefon : 0 274 249 44 44
E-posta : info@yoncalitermalotel.com.tr
Web : yoncalitermalotel.com.tr
 
 

Kaplıca Tedavisinin Amacı,

Vücut direnci arttırmak, genel durumu düzenlemek, hastanın şikayetlerini azaltmak, hastalık bulgularını ortadan kaldırmak, kalıcı hasarları önlemek şeklinde söylenebilir.


Bir yer altı suyuna maden suyu veya şifalı su denilebilmesi için;

1 litresinde en az 1 gram mineral ve eşik değerler üzerinde karbondioksit, hidrojen sülfür ve radon gazlarından en az biri bulunmalıdır.

Böyle bir suya kaplıca denilebilmesi için sıcaklığı 20 derece üzerinde olmalıdır.


Kaplıcanın Etkilerinin Oluşumu

Kesin olarak bilinmemektedir. Kaplıca tedavi edici etkisi iki ana mekanizma ile açıklanmaktadır.

1- Biyokimyasal-Spesifik etki; su içinde bulunan erimiş mineral ve gazların deri yoluyla emilmesi sonucu vücut metabolizmasında değişikliklere sebep olmaları.

2- Termal-Nonspesifik etki; suyun sıcaklığı ve çevre faktörlerinin etkisi ile kan dolaşımının artması, metabolizmanın hızlanması, sinir sisteminin ve hormonal sistemlerin uyarılması.Kaplıca Tedavisinin Etkileri

 • Genel Durumda Düzelme

 • Kan dolaşımında artma

 • Solunum hızlanması

 • İç organ işlevlerinde artma

 • Vücut ısısında artma  terleme

 • Bozulmuş hormonal ve sinirsel dengelerde düzelme

 • Ağrılarda azalma ve kas spazmlarının çözülmesi

 • Hareket kapasitesinde artma

 • Eklem ve Kaslardaki kalıcı hasarların önlenmesi

 • Psikolojik rahatlama

Olarak söylenebilir.

Kas-iskelet sistemi hastalıklarında genellikle tuzlu, kükürtlü, karbondioksitli, oligometalik ve radyoaktif sular etkili olmaktadır.

Konaklama ve Yeme-İçme


73 oda ve 180 yatak kapasitesine sahip olan tesisimizde 2 kral dairesi, 6 suit oda ve tüm odalarda balkon, uydu yayını, telefon, minibar, emanet kasası, banyoda; saç kurutma makinesi, termal su mevcuttur. Otelimizde merkezi ısıtma sistemi kullanılmaktadır. Tesisimizde 300 kişilik kapalı resataurant, 1000 kişilik havuzbaşı restaurant, 150 kişilik özel yemek ve konferans salonu bulunmaktadır.
Fizik Tedavi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz son teknolojilerle üretilen tüm modern tedavi cihazlarına sahip olup,Dura Osteopati ekibi ile insan sağlığını ön planda tutan bir işletmecilik anlayışı ile hizmet vermektedir.

Yoga

Yoga, bedeni güçlendirip yola sokarak, zihni ise dinginleştirip odaklayarak meditasyona hazırlamak amacıyla tasarlanmış olan bir sanat ve bilim dalıdır. Yoga alıştırmaları sinir sistemini güçlendirip, arındırır; böylece dünyayı bilinçli ve olumlu bir tutum içinde ve net olarak algılayarak etkileşime geçmemiz mümkün olur. Zihin dinginleştikçe, beden de gereksiz gerilimleri ve uzun süre serbest bırakılmayan duyguları yavaşça bırakmaya başlar. Duygular dengelenir ve yatışır. Yoga, yaşamımız boyunca karşılaştığımız zorluklarla mücadele edebilmemiz için sağlam bir temel oluşturur. Yaşı, kilosu, bedensel esneklik ve sağlık durumu ne olursa olsun, her insan yoga yapabilir. Yoga yapmak eğlenceli ve rahatlatıcıdır.

Yoga uygulamalarının içerdiği yararları;

Kan basıncı, kalp hızı, karpal tünel sendromu semptomları ve kas sertliğini azaltır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Parasempatik tonus, eklem hareket açıklığı, kas kuvveti, dayanıklılığı, esnekliği ve dengeyi artırır, kan dolaşımı ve oksijenizasyonu artırır
  Mental zindelik sağlar, konsantrasyon, odaklanma ve hafızayı güçlendirir, solunumun etkinliğini artırır.Benlik saygısı, beden imajı ve yaşam kalitesini arttırır, depresyon semptomları ve hissedilen yorgunluk düzeyini azaltır
 •  

   

   

   

   

   

   
  Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (34842) kez ziyaret edilmiştir

  gezinomi

  olumluolumsuzyorumsuz

  yorum

  2011 yılında kaldım.çok memnun ayrıldım

  stkkm67 , 26 Agustos 2013


   

  Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

   

  Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

  Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
  Kaş / Antalya / Türkiye

  Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40