Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Bursa / Yeni Kaplıca - Karamustafa Hamamı

Önceki - Sonraki   (4/18)
oteller
 
 
Sınıfı : Özel Belgeli
İl :
İlçe :
Adres : Kükürtlü Mah.Yeni Kaplıca Cad. No:6
Telefon : 0 224 236 69 68
E-posta : yenikaplica@yenikaplica.com.tr
Web : yenikaplica.com.tr
 
 

                       karamustafahamam           

   Yüzyıllardan bu yana tarihi dokusu ve sularıyla koruduğumuz geçmişten günümüze uzanan bir sağlık pınarıdır.

Yeni Kaplıca; Kanuni Sultan Süleyman 'ın başveziri Rüstem Paşa tarafından 1955 yılında yaptırılmıştır. Büyüklük ve görkemlilik yönünden Osmanlı Dönemi 'nde yapılmış kaplıcaların başında gelir ve tamamen Türk eseridir.

Yeni Kaplıca; kese, sabunlu masaj, yağlı masaj, tamamen termal sularla ısıtılmış saunalar ve bu konularda sertifikalı uzman personelle sizlere hizmet vermektedir.                                                                                         

 

 

 Kaynarca Umumi Bayanlar Bölümü:

 Haftanın 7 günü sadece bayanlara 07:00-23:00 saatleri arası hizmet vermektedir. Giriş Dinlenme ve giyinme kısımlarından oluşmaktadır. Masözler tarafından masaj ve kese hizmeti verilmektedir. Ayrıca uzman masöz tarafından da yağlı masaj ve ağda da yapılmaktadır. Otel Bölümü sezonluk açıktır. 52 Yatak Kapasiteli Otel 15 Haziran ve 15 Eylül tarihleri arasında hizmet vermektedir. Kaynarca Kaynağı:82,4° C olup 1150,549mg/lt. mineralizasyon taşımaktadır.
 
 
 

 Bursa Yeni Kaplıca Umumi Erkekler Bölümü Sabah 05:00 – 23:00 saatleri arası banyo müşterisine hizmet vermektedir. Haftanın 7 günü erkekler bölümü hizmet vermeye devam etmektedir. Yenikaplıca kubbeleri ile 1555 yılının dokusunu hala üzerinde bulunduran bir sanat mimarisidir. Kubbeleri ayakta tutan sekiz adet kemer bulunmaktadır. Kaplıca klasik dönem Osmanlı kaplıcasıdır. Kaplıca içerisinde Giriş bölümünde Emanet ve güvenlik kasası, Orta bölümde asırlık bir şadırvan, etrafında bulunan localar çay ocağı ve dinlenme lobisi iç kısımda umumi yataklı bölümler ve localar, asma kat kısmında hususi yataklı bölümler ve localar ve giyinme bölümlerinden oluşmaktadır.
Soğukluk bölümü ise dinlenme bölümü, yağlı ve sabunlu masaj bölümü, lavabolar, tıraşlık kısımlar ve havlu sarma bölümlerinden oluşmaktadır.

Sıcaklık bölümü ise büyük kubbesi ve üzerinde 60 adet cam fanus ile gündüz aydınlatmayı sağlar. Tarihi havuz başında şifalı suların aktığı aslan ağzı sıralı etrafında loca bölümleri, 40 kurnanın bulunduğu onları saran asırlık çiniler, egzotik ve gizemli bir dünyayı hayal ettiren üşük terleteni yeşil halvet bölümü ile giyinmelik soğukluk ve sıcaklık bölümleri ile tam bir Osmanlı tarihi kaplıcasıdır.
Kaplıcanın hususi aile banyoları ailenizle tercih edebileceğiniz mükemmel nezih bir ortam sunmaktadır. Hususi aile bölümünün alt katında iki lüks kabin ikinci katında bir lüks kabin (dinlenme salonu, lavabo, wc, saç kurutma makinesi, özel küvet, duşa kabin, masaj masası, üç kurna ve tabandan ısıtma sistemi ile içinizi ısıtacak.) bulunmaktadır.
 

 
Karamustafa bölümü iki birimden oluşmaktadır.

Karamustafa Umumi Erkekler Bölümü : Yenikaplıcanın Minyatürü şeklindedir. Hamam Hizmeti yanı sıra 6 odası 13 yatak kapasitesi ile otel olarak ta kullanılmaktadır.

Karamustafa Hususi Aile Banyoları ve Oteli :
Otelin 1. katında 25 adet evli çiftlere tahsis edilen hususi banyolar bulunmaktadır. İkinci katında ise 15 otel odası 30 yatak kapasitesi ile(termal kaynaklı küvet, wc, saç kurutma makinesi, tv, buzdolabı, telefon, ayrıca ortak mutfak ve dinlenme lobi bölümleri) hizmet vermektedir. KARAMUSTAFA KAYNAĞI 57,6 C olup1268,593 mg/lt mineralizasyon taşımaktadır.
 

 
 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (343772) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

MERHABA. EŞİMLE BERABER 2 GECE (27/01/2017-28/01/2017) GECELEMEK İSTİYORUM. ODALARIMIZDA HAMAM VAR MI. FİYAT NEDİR. acil cevap lütfen.

iozkan3 , 27 Ocak 2017


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40