Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00

İletişim

facebook Twitter


Dündar Termal

 
 

Bursa / Yeni Kaplıca - Karamustafa Hamamı

Önceki - Sonraki   (5/15)
oteller
 
 
Sınıfı : Özel Belgeli
İl :
İlçe :
Adres : Kükürtlü Mah.Yeni Kaplıca Cad. No:6
 
 

karamustafahamam

Yeni Kaplıca - Kaynarca - Karamustafa Kaplıcalarının Endikasyonu

Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod artrit, ankilozan spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerinde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak,

Ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak; içme kürleri şeklinde florür içermesi nedeni ile osteoporozda yardımcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.
 

 

Kaynarca Umumi Bayanlar Bölümü:

Haftanın 7 günü sadefce bayanlara 07:00-23:00 saatleri arası hizmet vermektedir.Giriş Dinlenme ve giyinme kısımlarından oluşmaktadır. Masözler tarafından masaj ve kese hizmeti verilmektedir.Ayrıca uzman masöz tarafından da yağlı masaj ve ağda da yapılmaktadır. Otel Bölümü sezonluk açıktır. 52 Yatak Kapasiteli Otel 15 Haziran ve 15 Eylül tarihleri arasında hizmet vermektedir. Kaynarca Kaynağı:82,4° C olup 1150,549mg/lt. mineralizasyon taşımaktadır.
 
 
 

Bursa Yeni Kaplıca Umumi Erkekler Bölümü Sabah 05:00 – 23:00 saatleri arası banyo müşterisine hizmet vermektedir.haftanın 7 günü erkekler bölümü hizmet vermeye devam etmektedir. Yenikaplıca kubbeleri ile 1555 yılının dokusunu hala üzerinde bulunduran bir sanat mimarisidir.Kubbeleri ayakta tutan sekiz adet kemer bulunmaktadır.Kaplıca klasik dönem Osmanlı kaplıcasıdır.Kaplıca içerisinde Giriş bölümünde Emanet ve güvenlik kasası,Orta bölümde asırlık bir şadırvan,etrafında bulunan localar çay ocağı ve dinlenme lobisi iç kısımda umumi yataklı bölümler ve localar,asma kat kısmında hususi yataklı bölümler ve localar ve giyinme bölümlerinden oluşmaktadır.
Soğukluk bölümü ise dinlenme bölümü,yağlı ve sabunlu masaj bölümü, lavabolar,tıraşlık kısımlar ve havlu sarma bölümlerinden oluşmaktadır.
,
Sıcaklık bölümü ise büyük kubbesi ve üzerinde 60 adet cam fanus ile gündüz aydınlatmayı sağlar.Tarihi havuz başında şifalı suların aktığı aslan ağzı sıralı etrafında loca bölümleri,40 kurnanın bulunduğu onları saran asırlık çiniler,egzotik ve gizemli bir dünyayı hayal ettiren üşük terleteni yeşil halvet bölümü ile giyinmelik soğukluk ve sıcaklık bölümleri ile tam bir Osmanlı tarihi kaplıcasıdır.
Kaplıcanın hususi aile banyoları ailenizle tercih edebileceğiniz mükemmel nezih bir ortam sunmaktadır. Hususi aile bölümünün alt katında iki lüks kabin ikinci katında bir lüks kabin (dinlenme salonu,lavabo,wc,saç kurutma makinesi,özel küvet,duşa kabin,masaj masası,üç kurna ve tabandan ısıtma sistemi ile içinizi ısıtacak.) bulunmaktadır.
 

 
Karamustafa bölümü iki birimden oluşmaktadır.

Karamustafa Umumi Erkekler Bölümü : Yenikaplıcanın Minyatürü şeklindedir.Hamam Hizmeti yanı sıra 6 odası 13 yatak kapasitesi ile otel olarak ta kullanılmaktadır.

Karamustafa Hususi Aile Banyoları ve Oteli :
otelin 1 katında 25 adet evli çiftlere tahsis edilen hususi banyolar bulunmaktadır. İkinci katında ise 15 otel odası 30 yatak kapasitesi ile(termal kaynaklı küvet,wc,saç kurutma makinesi,tv,buzdolabı,telefon,ayrıca ortak mutfak ve dinlenme lobi bölümleri) hizmet vermektedir KARAMUSTAFA KAYNAĞI 57,6 C olup1268,593 mg/lt mineralizasyon taşımaktadır.
 

 
 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (297486) kez ziyaret edilmiştir

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

ben de cok sorulan soruyu soruyorum özür evlilik cüzdanı isteniyor mu?

dvrmert , 06 Ocak 2016
yorum

Son zamanlarda çalışan personelin özellikle çay bölümü sıfır bugün yine ordaydim bir ayran içtim resmen su müşteriye karşı argo kelimeler yazikyani

asalibrahim , 22 Aralik 2014
yorum

ben 42 yıdır karamustafaya giderim ve sağlıklı olduğunu da biliyurum istirahat etmek sağliğiniz için her şey planlı hizmetler aksamıyur ama aksasa bile sikintı olmuyur bu sayfalara gelişi güzel yazı yazmayalım bir sefer gitme ıle sen orası için olumlu veya olumsuz diyerek yazarsan kime hızmet etmiş olursun 1 kılometre ilerisi kültür parkı otormak gezmek için harika yemekleri desen güzel yeterkı sen güzel bir gözle bak hepinize saygılar selamlar

mltmemet115 , 28 Nisan 2012
yorum
süper

bu hamama 4 kere gittim ve bel fıtıgım gecti.her keze tavsiye ederim

samet öztürk , 10 Ocak 2010
yorum
mükemmel

arkadaslar ben bır sefer gıttım cok guzel bır yer gıtmek ısteyen tum genc bay arkadasslarımas tavsıye ederım bır sefere gıdın ve neden gıdın dedıgımı anlıyacaksınız hamamda var odada

centrmen , 25 Kasim 2009


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Türsab Logo

Turizm Atölyesi

Adres : Şenlikköy Mah. Halkalı Cad. Aqua Florya AVM
No:93 A blok P /102 Florya - Bakırköy - İstanbul

Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00