Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Denizli / Polat Otel Kaplıca

Önceki - Sonraki   (10/21)
oteller
 
 
Sınıfı :
İl :
İlçe :
Adres : Karahayıt Mah. 112. Sk. No:5, 20190 Pamukkale-Denizli, Türkiye
Telefon : 0(258) 271 41 10 0
E-posta : info@polathotel.com.tr
Web : https://polathotel.com.tr
 
 


 

Polat Thermal Hotel Denizli'nin doğa ile bütünleşmiş yeşil ağaçlarla kaplı,modern ve görkemli tesis, 1989 yılından itibaren sizlere hizmet vermektedir.Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için 1995,2002 ve 2008 yılında restore edilmiştir.

248 standart odamız, 2 suit, 2 bedensel engelli odası olmak üzere toplam 252 oda olarak tasarlanmıştır.450 kişilik 1.Sınıf Restaurant 160 ve 350 kişilik  çok amaçlı toplantı  salonları, açık ve kapalı yüzme havuzları, 2 bar, gece klübü ve diskotekin yanı sıra jakuziler bulunmaktadır.

POLAT THERMAL  AQUAPARK

Türkiye'nin en gözde su eğlence merkezi olan  Aquapark, sizleri ıslak bir gün boyunca sırılsıklam eğlence ve heyecan dolu aktiviteler için bekliyor !

Sınırsız eğlence,macera,heyecan ve yeşillikler dünyası KARAHAYIT/PAMUKKALE-DENİZLİ POLAT THERMAL HOTEL' DE

Hazır olun…

Heyecanın, eğlencenin ve güneşin birleştiği bu su parkında kalp atışlarınızı hızlandıracak adrenalin saldırıları ile heyecanı tadacaksınız.

2 Adet Tüplü Kaydırak

1 Adet 4 Lü Gökkuşağı Kaydırak

1 Adet 2 Li Düz Kaydırak

1 Adet Çocuk Kaydırağı


BALİ MASAJI


Vücut ve ruhun dengesi,bu geleneksel masajın ,ana amacıdır burada vücut ve ruh arasındaki dengenin tekrardan kurulması hedeflenir.Geleneksel masörler eterli yağlar kullanılmaktadır.Bu yumuşaklık ve canlılık gevşeme ve kuvvet kazanmayı,aynı zamanda sağlayan,komple bir masajdır.bu masaj,sadece stresin üstünden gelmeyi değil aksine aynı zamanda çakralar üzerinde yapılan meditasyon çalışması yardımıyla iç ruh kuvvetini de ortaya çıkarmaktadır.


AYURVEDA


Uygun ayurvedik besinler,bitkiler ve baharatlardan elde edilen doğal tedavi maddeleri ve senkron masajı alına yağ dökülmesi ve buhar banyoları benzeri ayurvedik tedavi yöntemleri vasıtasıyla,vücut ve ruh dengesi,tekrardan kurulur.

THAI MASAJI

Nesilden nesile aktarılan geleneksel teknikler ile uygulanan thai masajı, enerji akışını harekete geçirmek ve kaslardaki gerginliği azaltmak için vücutta yer alan belirli noktalara uygulanacak basınç ile yapılır.Thai masajı tüm vücudunuza uygulanacak esnetme hareketleri tamamlanır.

THAI AYAK MASAJI

Ayak tabanında bulunan meridyenlere uygulanan noktasal basınç ile vücudunuzun belirli bölümlerinde ve organlarında iyileştirici etkisini hissedeceğiniz refleksoloji ile yapılacak terapi sonrasında kan dolaşımınızın hızlandığını ve enerjinizin yenilendiğini hissedeceksiniz.Özellikle yorgun ayaklarınızı dinlendirecek ve stresin olumsuz etkilerini hafifleteceksiniz.

SHIATSU

Shiatsu japon dilinde -Parmak basıncı- demektir. bu masaj tekniği, geleneksel çin sağlık tekniklerinden uyarlanmıştır. Shiatsu ile bedenin enerji kanalları ( meridyenler ) takip edilerek enerji blokları çözülür ve enerji akımı dengelenir. Bel, boyun ağrıları, migren, eklem ve siyatik ağrıları, solunum ve sindirim problemleri gibi bir çok sağlık sorunu shiatsu ile iyileştirilebilir.

LASTONE TERAPİ

Lastone terapisinden taşlarla uygulanan bir masaj anlaşılmaktadır.Belirli vücut noktaları üzerine düz ve sıcak bazalt taşları ve buz gibi soğuk mermer taşları konur.Ardından taşlarla masaj uygulanır.Bu gerilimleri giderir ve kan dolaşımını hızlandırır.

PHYSIO TERAPİ

Fizyoterapide örneğin ışık,hava,su,ısı,soğuk,hasta jimnastiği,masajlar ve şifalı sular benzeri doğal araçlarla tüm tedavi yöntemleri bir anda uygulanır.Strese bağlı sertleşmelere karşı en uygun tedavi yöntemi organizma ve münferit organlara baskı uygulamaktadır.

LOMI LOMI MASAJI

Lomi Lomi masajı Amerika ve Avrupa'da hızla yayılan 90 dakikalık bir masaj tekniğidir. Ruh ve bedeni aynı derecede dinlendiren bu terapi, geleneksel olarak Hawai adalarındaki şamanist -Kahuna- şifacıları tarafından -Tapınak masajı- olarak özellikle üst yöneticilere ve krallara yapılırdı. Lomi Lomi masajı sıcak aromatik yağlar ile uzun uzun rahatlatıcı masaj hareketleri, çok yavaşça ve saygılı yapılan mobilizasyon teknikleri ile uygulanmaktadır. Eski Hawai -Huna- felsefesine göre, her insanın içinde problemlerini çözebilen pozitif güçler vardır. Lomi Lomi masajı bu pozitif enerjileri uyandırmayı yardımcı olur.


ÇİKOLATA MASAJI

Ginseng ve vitamin e içeren özel Klapp -hot chocalet- yağı ile uygulanan vücut masajıdır.Kakaonun yaşlanmayı geciktirici etkisi ile teninizi yeniler ve yumuşatır .


TÜM VÜCUT MASAJI


Tüm vücut masajında elle yapılan dokunuşların etkisi baştan ayağa kadar uygulanır.Buradan hareketle sakin bir ortamda ısıtılmış yağlarla masaj yapılması tüm duyuların tecrübe edilmesi ve tüm bu insanı şımartan bu süreçlerden geçmek aynı zamanda tedavi işlemini de yaşamınızı sağlamakta ve bir çok kişi için yepyeni bir tecrübe olmaktadır.Tedavinin amacı kronik ağrıların ve gerilimlerin giderilmesi ve sinir sisteminin sakinleştirilmesi ve kişinin tüm duyularıyla beraber iyileştirici ve yenileyici gevşeme haleti ruhiyesi işçerisinde olmasının sağlanmasıdır.


ÇAKRA


Harka tabiri eski Hint dili olan Sanskritçe'den,kaynaklanmaktadır ve dümen çark daire anlamına gelmektedir ancak lotus çiçekleri ile de tercüme edimektedir.Çakralar yaşam enerjisi merkezleri ve aynı şekilde kişinin enerji bedenidir.Bunlar gözle görülmeyen enerji kaynaklarından birilerine bağlanırlar ve daima doğrudan doğruya önemli bir organın yakınında bulunurlar.
AROMA TERAPİ

Hislerinizi uyandıracak muhteşem aromaterapi yağları ile uygulanan, özel masaj teknikleri sayesinde fiziksel ve ruhsal yenilenmenin sağlanacağı rahatlatıcı terapi.

SAUNA


Sauna geleneksel Fin hamamıdır.Buradaki zamanınızı ahşap barklarda ne kadar yüksekte oturursanız o derece yüksek ısıya ulaşarak geçirirsiniz.Ayrıca uzanmak ya da oturmak sizin tercihinizde. Kuru ve yüksek sıcaklık vücudunuz hızlı ve dengeli bir biçimde ısıtarak,cildinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlar.Bu sauna,aynı zamanda vücut direncinizi artırıcı bir etkiye de sahiptir.Kabin içi ısı 70 c civarında ve ortam nemsizdir.Kullanım süresi 8-12 dakika arası olmalıdır.

TÜRK HAMAMI


Türk Hamamı, sadece vücut için değil aynı zamanda ruh için de bir tür temizlenme ve bakım banyosudur.Çünkü iyileştirici etkileri bulunan sıcak ortamda gevşeme ve iletişim hamam kültürünün en önemli bileşenlerini oluştururlar.Bir hamam ziyareti öncelikle 35 ile 45 c arasında makul sıcaklıktaki bir ana kabul salonundan başlar.

Burada,bir ve ya daha fazla ziyaretçi duvarlarda oyuk şeklinde biçimlendirilmiş bölümlerde otururlar ve mermer bir hazne olan kurnaların içerisinde su sıcaklığının kendilerine uygun şekilde ayarlamak üzere sıcak ve soğuk suyu karıştırırlar.Sonra suyu,düz kaplarla(tas) alıp üzerlerine dökerler ve bunu uzun süre tekrarlar. Vücut,yeterli derece ısındıktan ve gevşedikten sonra gözenekler açılır ve bununla beraber esas bakım başlar.Peşi sıra ipekli kumaştan bir eldiven(kese) yardımı ile masaj etkisi olan hareketlerle cilt temzilenir ve esnekleştirilir. Bunu takiben ve ya bu arada ziyaretçilerin orta alanındaki -göbek taşı- üzerinde gevşeyebilir ve uzman hamam personeline masaj yaptırabilirler.

TERMAL HAVUZLAR

TERMAL (KIRMIZI) SU

Su sıcaklığı 56 C- 58 C arasındadır. Cilt hastalıkları, Romatizmal hastalıklar, Kırıkların alçılarının alınmasını müteakip gelişen kontratürlerin, Adale spazmlarının giderilmesi, Kadın hastalıkları, Gut hastalığı, Nevraji, nevrit, Astrozlar, Kolit, Dolaşım düzenleyici ve sedasyon özelliği ile sivilceleri yok eder ve cildi yumuşatır.su içinde bulunan çamurun cilde sürülmesi suyun tedavi etkisini artırmaktadır.


Uygulanabilecek tedavi süresi;günde 10-20 dakikalık 2 banyo olmak üzere, 10-15 gündür. (Doktor tavsiyesine göre) Sıcak-soğuk-sıcak banyo uygulaması ile şok tedavi yapılabilir. Termal suyumuzun içme uygulaması;safra kesesi taşları, safra yetmezliği, kronik kabızlık, kronik gastrit. Üriner sistem(böbrek) taşlarının düşürülmesinde etkin tedavi sağlar.

STANDART ODA


Şehrin kalabalığından,gürültüsünden uzak, doğanın içinde evinizin sıcaklığını ve konforunu aratmayacak şekilde dizayn edilen odalarımızda siz değerli konuklarımıza sunuyoruz...

CORNER SUİT

Müşterilerimizin tatillerini en güzel şekilde geçirmelerine katkı sağlayacak oda tasarımı...

KRAL DAİRESİ


Her zaman ayrıcalıklı ve özel olmaktan vazgeçmeyenler için otelimizde yalnızca ve yalnızca bir tane olan,suit olmanın ötesinde ayrıcalıklar sunuyor.
 

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (17661) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

telefon numaranız neden yok

telefon numaranız neden yok , 18 Eylül 2011
yorum

daha çok resim koyarsanız seviniriz.

adınız , 13 Kasim 2010
yorum

daha detaylı bilgi verirseniz memnun oluruz

adınız , 27 Agustos 2010


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40