Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Afyon / Oruçoğlu Thermal Resort

Önceki - Sonraki   (4/39)
oteller
 
 
Sınıfı :
İl :
İlçe :
Adres : Afyon-Kütahya Karayolu 14. Km Afyonkarahisar
Telefon : 0 272 251 50 50
E-posta : info@orucoglu.com.tr
Web : orucoglu.com/
 
 


Türkiye’nin termal suyu tüm odalara kadar ulaştırılan ilk ve tek beş yıldızlı termal oteli Oruçoğlu Thermal Resort; misafirlerine en üst seviyede kaplıca deneyimi yaşatma anlayışı ile hizmet veriyor. Bulunduğu coğrafyanın doğasının en cömert hediyelerinden biri olan termal su , tesis bünyesindeki tüm odalara ve aktivitelere kadar ulaştırılarak, misafirlerinin konaklamaları boyunca maksimum fayda ve keyfi elde etmelerini sağlıyor.

Güleryüzlü ve deneyimli personeli ile kaliteli hizmet anlayışını esas alan otelde; açık - kapalı termal yüzme havuzları, saunalı - jakuzili özel aile banyoları, Türk hamamları, buhar banyoları, masajlar, çamur bakımları, cilt bakımları, bitki ve süt banyoları, fizik tedavi - rehabilitasyon üniteleri, zayıflama üniteleri ile daha sağlıklı ve daha farklı bir tatil yaşamak isteyen konuklara hizmet veriliyor.

Termal Suyun Özellikleri

Su, başlı başına bir mucizedir. Yaşamın kaynağı, yeryüzündeki tüm canlıların varlıklarını sürdürebilmeleri için tek ve ortak ihtiyaçlarıdır. Termal su ya da kaplıca olarak adlandırılan, litrede 1 mg’dan fazla mineral bulunduran ve 20 santigrat derecenin üzerindeki sular ise güzellik ve şifa kaynağıdır.

Termal Suyun Faydaları

Romatizmal Rahatsızlıklar
Kronik romatizma türleri, hastaların yaşam kalitesini olumsuz etkileyen rahatsızlıkların başında gelmektedir. Çoğunlukla hareket kısıtlılığı ve ağrı olarak etki eden bu rahatsızlığın neden olduğu şikâyetlerin azaltılmasında, termal su tedavisi önemli bir yere sahiptir. Termal su tedavisi sayesinde kronik romatizmalı hastaların günlük yaşam kalitesi ve yaşam konforu artırılabilmektedir. Hekim kontrolünde yapılan banyolar sonucunda ağrıların giderilmesi doğrultusunda son derece önemli sonuçlar elde edilebilmektedir. Termal su; romatoid artrit, ankilozan spondilit gibi kronik bel ağrıları, osteoartrit gibi noninflamatuar eklem hastalıkları ile miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarında ise tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılmaktadır.


Ortopedik Rahatsızlıklar

Ortopedik rahatsızlıkların tedavisinde, termal su sayesinde etkili sonuçlar elde edilmektedir. Ortopedik veya iskelet sistemine yönelik ameliyatlar sonrasında oluşan eklem tutuklukları, kazalardan veya ameliyatlardan kalan sekeller, eklem donmaları ve adale sertliklerinin rehabilitasyonunda termal su tedavisinin önemli yeri bulunmaktadır. Termal su sayesinde kırıkların daha kısa sürede iyileştirildiği, hastalık sonrası yerleşen işlev bozukluklarının düzeltilebildiği, beyin ve sinir cerrahisi gibi uzun süre hareketsiz kalınan durumların ardından yürütülen hareketli hale getirme tedavilerinde etkili sonuçlar elde edilmektedir.


Nörolojik Rahatsızlıklar

Suyun rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi, rehabilitasyonun kritik öneme sahip olduğu beyin felci, celebral palsy (spastik), çocuk felci (polio) gibi nörolojik rahatsızlıkların rehabilitasyonunda olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Rehabilitasyon ve tedavilerin başarıya ulaşmasında, uygulamaların konusunda uzman kişilerin denetiminde yürütülmesinin kritik etkisi bulunmaktadır. Doğru çevresel koşulların sağlanması da sonuca etki eden faktörlerin arasında yer almaktadır. Termal suyun ayrıca, ruhi yorgunluklar ve zihin (dimağ) yorgunluğu gibi şikayetlerin giderilmesinde faydaları bulunmaktadır.

Deri Hastalıkları

Hipertermal (40-42ºC sıcaklıktaki) sularımızın deri yüzeyi üzerinden gerek hidrostatik geçişim, gerek emilim, gerekse de deride birikim yolu ile yaptığı fiziko-kimyasal değişiklikler, birçok deri hastalığının tıbbi tedavisine kolaylaştırıcı etki göstermektedir. Kaplıca sularının deri yüzeyindeki direkt etkilerinden en önemlisi yüzeysel kan dolaşımının hızlandırılmasıdır. Kaplıca kürü sonrasında saç yapısında olumlu değişiklikler, saçların görünümünde parlaklık ve sağlık, cilt görünümünde canlılık gözlenmektedir. Termal su, biyolojik hücre yıpranmasını ve yaşlanma hızını yavaşlatarak yediden yetmişe herkese daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

STANDART ODA


# Sıcak & soğuk termal su
# Küvetli & duşlu banyo, WC
# Merkezi ısıtma, split klima, halı kaplı zemin
# Uydu yayınlı TV, direkt telefon (banyo + oda)
# Minibar, kasa
# Saç kurutma makinesi, bornoz & havlu & terlik
# Kablosuz internet erişim


CORNERSUIT


    * 1 yatak odası + 1 oturma odası
    * Balkon
    * Sıcak & soğuk termal su
    * Küvetli & duşlu banyo,
    * WC Merkezi ısıtma, split klima, halı kaplı zemin
    * Uydu yayınlı TV (LCD ekran), direkt telefon (banyo + oda)
    * Minibar, kasa, saç kurutma makinesi, bornoz & havlu & terlik
    * Kablosuz İnternet Erişimi


FAMILY ROOM


    * 1 yatak odası + 1 oturma odası
    * Sıcak & soğuk termal su
    * Küvetli & duşlu banyo, WC
    * Merkezi ısıtma, split klima, halı kaplı zemin
    * Uydu yayınlı TV (LCD ekran), direkt telefon (banyo + oda)
    * Minibar, kasa
    * Saç kurutma makinesi, bornoz & havlu & terlik
    * Kablosuz internet erişimi

ENGELLİ KONUK ODALARI


Engelli konuklarımızın konaklamaları süresince konforlu ve keyifli bir tatil geçirmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmış odalarımızda banyo ve oda girişlerinde düz zemin mevcut olup küvet ve lavabolar konuklarımızın herhangi bir yardım almadan kolaylıkla kullanabilecekleri şekilde dizayn edilmiştir.

    * Sıcak & soğuk termal su
    * Küvetli & duşlu banyo, WC
    * Merkezi ısıtma, split klima, halı kaplı zemin
    * Uydu yayınlı TV, direkt telefon (banyo + oda)
    * Minibar, kasa
    * Saç kurutma makinesi, bornoz & havlu & terlik
    * Kablosuz internet erişim


Termal Su Hakkında

2000 yıl önce çatlaktan çıkan termal su, otelimiz havuzlarına 350 metre uzaklıkta olup, otelimiz bahçesinde 252 metre derinlikten 72 derece sıcaklıkta saniyede 50 litre olarak çıkarılarak hiçbir karışım uygulanmadan direkt eşanjör yardımı ile soğutulduktan sonra (sıcak su ve soğuk su borularından geçen suların birbirlerini soğutma özelliği) termal havuzlara verilerek kullanıma sunulmaktadır.Şifalı su ile gelen sağlık jeotermal bakımından oldukça zengin olan ülkemiz kaynak zenginliği açısında dünyada ilk 7 ülke arasında yer almaktadır. Bu kaynaklardan bir tanesi de otelimizde bulunmaktadır. 2000 yıllık şifalı suyu ile hastalarına tedavi imkanı sunan otelimizde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Hidroterapi, Elektroterapi ünitelerine ek olarak Türk Hamamı, Sauna, Masaj Çeşitleri, Çamur ve Bitki Banyoları, Kuaför, Krallara ve Sultanlara Layık Jakuzili Aroma Terapi, Süt Banyosu, Papatya & Kekik Banyoları ve zindeliğinizi korumak için Fitness ve Aerobik gibi hizmetler sunuluyor.

Termal Suyun Faydaları

• Romatizmal hastalıklar, Romatoid Artrit (İltihaplı eklem romatizmaları)

• Ankilozan Spondilit (Omurganın zamanla hareketsiz hale geldiği hastalık türü)

• Osteortrozlar (Kireçlenmeler)

• Sedef benzeri deri hastalıkları

• Yumuşak doku romatizması (Fibromyalji, mafsal ağrıları)

• Bel ve boyun fıtıkları, siyafalji gibi disk hastalıkları

• Fasia - Tendon hastalıkları

• Mekanik bel ve boyun ağrıları

• Çeşitli ortopedik ameliyatlardan sonra eklemlerde oluşan tutukluk ve sertlikler

• Nörolojik hastalıklar (Nevraljiler, paraliziler gibi sinir ağrıları ve felçler)

• Kas hastalıkları

• Demir oranını düzenleyerek organizmanın güçlenmesi, bünyesel zayıflıkların giderilmesi

• Uzun süre devam eden bazı iltihaplı hastalıklar

• Erkeklerde cinsel işlev bozuklukları (Empontants) ve kısırlık sorunları

• Stres ve strese bağlı tüm sorunlar

• Uykusuzluk, asabiyet, fiziksel ve ruhsal yorgunluk, unutkanlık

• Saç dökülmesi ve kırılması tırnak ve deri hastalıkları

• Cilt güzelliği ve hastalıkları

• Kronik ağrılar

• Kadın hastalıklarının tedavisi

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (85808) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

Termal hakkında bilgi verirmisinz.balayı için gidecez.simdiden teşekkürler.

Safiyeince0 , 26 Haziran 2016


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40