Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Ankara / Midas Otel Haymana Termal

Önceki - Sonraki   (22/23)
oteller
 
 
Sınıfı : Butik Otel
İl :
İlçe :
Adres : Çaldağ Mah. Erguvan Cad. No:10 06860 Haymana
Telefon : (0312) 658 00 00
E-posta : satis@midashaymana.com
Web : https://midashaymana.com
 
 

 

 

MİDAS HOTEL HAYMANA TERMAL, termal tatil turizmine farklı bir anlayış getirmek amacıyla kurulmuş bedensel, ruhsal yenilenmeyi ve dinlenmeyi esas alan bir sağlık otelidir.

Ankara´ya sadece 70 km olan 60 odalı otelimiz butik işletilen bir konsepte sahiptir ve kişiye özel hizmet anlayışını esas alır. Doğa içinde yer alan termal havuzlar, açık ve kapalı genel yüzme havuzları, sultan hanımlar için ayrı havuzlar, çocuk havuzu, hamam, fin hamamı, sauna ve jakuziler sizler için özel olarak tasarlanmıştır.

Otelimiz üst düzey hijyenik koşulları, şehirden ücretsiz servisleri, spor merkezi, ücretsiz internet, otopark, ve vale servisi, yüksek hizmet standardı, en son teknolojik imkânları ve güvenlik donanımları ile konuklarının beklentilerini en özel şekilde karşılar. Misafirlerimiz TV ve oyun salonumuzda keyifli vakit geçirebilir; ayrıca alış veriş ihtiyaçlarını mini marketimizden karşılayabilirler.

Dünyada ilk sıralarda yer alan Midas Haymana termal suyu her derde şifa olup otelimizde en hijyenik koşullarda sunulmaktadır. Ayrıca, Midas SPA & Wellness size özel odaları ve terapi seansları ile şehrin yorgunluğunu atarken tamamen yenilenme ve gençleşme imkanı sunar. Otelimizde sağlık ve lezzeti buluşturan açık büfe ve alakart restoranlarımız ile Vitamin Bar seçenekleri mevcuttur. Bunun yanında, açık ve kapalı salonlarımız 150 kişiden 500 kişiye kadar toplantı, balo ve diğer organizasyonlara hizmet vermektedir.

 

 

Kral Midas, Ankara civarında kurulmuş olan Frigya'nın en ünlü kralı olup, M.Ö. 738 - 696 yılları arasında Gordion'da yaşamıştır. Midas, hem tarihi kişiliği hem de mitolojik efsaneleri ile bilinmektedir.

Efsaneye göre; şarap tanrısı Dionisos'un yoldaşı Satiros, Frigya'yı gezerken Midas'ın gül bahçesinde uyuyakalmış. Satiros'u bulup, on gün on gece sarayında ağırlayan Midas'ın konukseverliğinden etkilenen Dionisos, kralın bir dileğini gerçekleştireceğini söylemiş. Kral Midas da her dokunduğunun altına dönüşmesini istemiş.

Dokunduğu yiyecekler, içecekler hatta ünlü gül bahçesi bile altına dönüşünce, kral aynı tanrıdan bu uğursuz gücü geri almasını istemiş. Midas'ın durumuna acıyan tanrı Dionisos krala Haymana'nın şifalı sularında yıkanmasını salık vermiş. Haymana'da yıkanan Midas, her tuttuğunun altına dönüşmesinden kurtulmuş ve o günden bugüne bu sular herkese şifa olmuş.

 

 

Haymana Kaplıcasının Tarihçesi:
Şifalı suların insanlar tarafından kullanılması insanlık tarihiyle başlar. Anadolu’ daki şifalı kaynakları ilk kullanan kavmin Etiler olduğu sanılmaktadır. Yıllar önce Haymana kaplıcasının olduğu yerde yapılan kazılardan çıkan havuz parçalarının Dereköy yakınındaki Eti Mabedi olduğu kesinlik kazanan Gavur Kalesi taşlarıyla aynı menşeli olduğu uzmanlarca tespit edilmiştir. Tarihi Kral Yolu güzergahında bulunan Haymana kaplıcalarının, daha birçok kavim tarafından kullanıldığı sanılmaktadır. Galatların bu bölgeye GALATİA SALUTARİS yani sıcak su membası adı vermesi tesadüf değildir. Etiler ve Galatlar’ dan başka Romalılar’ ın bu kaplıcayı geliştirdiği sanılmaktadır. Midas Hotel Haymana Termal ise modern yapısı ve profesyonel hizmeti sayesinde bölgenin uluslararası sağlık turizminde hak ettiği yere gelmesinde önemli bir adım atmıştır.

 

Haymana Kaplıcaları:
Uluslararası Şifalı Su Kaynakları Araştırma Merkezi’nin 30 ülkeyi kapsayan araştırmasına göre, nitelik bakımından Haymana Kaplıcası, Fransa’nın Vişi (Vishy) Kaplıcaları ile birlikte su kalitesi bakımından dünyada ilk sıralarda yer almaktadır (http://www.haymana.bel.tr/). Haymana ilçesinde bulunan kaplıca denizden bin 200 metre yükseklikte bulunmaktadır.

 

 

Haymana kaplıcalarına Ulaşım:
Romalılar ve Selçuklular döneminde büyük gelişme gösteren kaplıcaya, ulaşım çok kolay. Ankara’dan termal otelimize ulaşım yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Midas Hotel Haymana Termal ile Midas Hotel Ankara arasında ücretsiz servislerimiz hergün gidiş-dönüş hizmet vermektedir. Beş gün üzeri konaklamalarda evden otele, otelden eve servis hizmetimiz de bulunmaktadır. Ayrıca, Ankara’dan Haymana’ya sürekli otobüs seferleri bulunduğu gibi, özel aracı ile gelenler için ücretsiz otoparkımız ve vale servisimiz de hizmetinizdedir.

 

Midas Haymana’nın gerçek termal sularıyla romatizmal hastalıklardan solunum rahatsızlıklarına, nörolojik hastalıklarınızdan deri, kalp ve rahatsızlıklarına kadar bir çok sorununuza şifa bulurken, bendensel ve ruhsal olarak yenilenmenin keyfini süreceksiniz.
Günün yorgunluğunu atıp hoşça vakit geçirmek için karma olarak kullanılan ahali kısmından faydalanabilir veya sultan hanımlar için özel olarak tasarlanan bölümü tercih edebilirsiniz. Elverişli havalarda bahçe içindeki açık havuzumuzun keyifine varabilir, kışın ise üstünüze kar yağarken yüzebilirsiniz. Birbirinden farklı aktivite seçenekleri ile havuzlarımızda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

 

 

Termal Suyun Özellikleri:
Otelimizde kullanılan Haymana termal suyu dünyanın en iyi termal sularından biridir. Bir benzerinin Fransa’nın Vişi (Vichy) kasabasında bulunduğu söylenmektedir. Haymana termal suyun sıcaklığı direk temasa uygun olduğundan, kaynağından çıktığı gibi ısıtılmadan ve soğutulmadan kullanıma sunulur ve bir benzeri yoktur. Su sıcaklığı 44.5°C, kaynak akım değeri 4.8 lt/sn, Ph değeri 6.8 dolayındadır. Suyun bileşimi; bikarbonat, kalsiyum, sodyum, magnezyum ve karbondioksitten oluşmaktadır (http://www.kaplicarehberi.com/haymana-kaplicalari). Renksiz, kokusuz. Toplam mineralizasyon 882,77 mg/lt.

Nelere iyi gelir:
Haymana Kaplıca suları her çeşit romatizma, doku ve eklem ağrısı, mide, böbrek, solunum yolları, deri hastalıkları, kalp ve kan dolaşımı, nörolojik rahatsızlıklar, stres bozuklukları, yaralanmalar, kadın hastalıkları, kırık çıkıklarda ve daha bir çok rahatsızlıklarda (http://www.haymana.bel.tr/index.php?sayfa=sayfa&id=6) büyük şifalar sağlıyor. Doktor gözüyle detaylı bilgi için http://www.haberte.com/saglik/kaplicalarin-onemi-h70224.html.

 

 

Doğa manzaralı odalarımız sizleri bekliyor! Otelimiz 4 adet connetion/ bağlantılı oda, 5 adet suit oda, 1 adet engelli odası ve 50 standart odası ile toplam 60 odalıdır ve 150 yatak kapasitesine sahiptir.

Bahçe ve havuz manzaralı, balkonlu tüm odalarda halı zemin, uydulu LCD TV, çift telefon, minibar, merkezi ısıtma ve klima sistemi, merkezi ses sistemi, elektronik güvenlik kasası, özel kitap okuma lambaları, çalışma masası, internet çıkışı, akıllı yangın algılama sistemi, koridorlarda sulu söndürme sistemi, banyoda duşa kabinli küvet, saç kurutma makinesi, turndown servisi ve kartlı anahtar sistemi bulunmaktadır. Kablosuz İnternet erişimi tüm odalarda ve tesisin genelinde hizmet vermektedir.

 

 

Uydulu LCD TV,  • Aloeveralı özel yataklar,  • Minibar,  • Merkezi ıstıma ve klima sistemi,  • Merkezi ses sistemi,  • Güvenlik kasası,  • Çift telefon,  • Özel kitap okuma lambaları,   • Duşa kabinli küvet,  • Saç kurutma makinesi...


 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (29478) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

hafta sonu tanıtımlarınız yokmudur

sefa_coskun06 , 23 Ekim 2014
yorum

Bu otel hakkında hiç br yerde yorum yok hayal kırıklıgı yasamak ıstemıyorum. Tecrubelernızı yazınız lutfen

turgutozan49 , 04 Aralik 2013
yorum

Lütfen ramazan bayramı fiyatlarınızı gönderiniz..

cem , 19 Temmuz 2013


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40