Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Bursa / Kervansaray Thermal Convention & SPA

Önceki - Sonraki   (1/18)
oteller
 
 
Sınıfı :
İl :
İlçe :
Adres : Çekirge Meydanı / Çekirge
Telefon : 0850 533 1 334
E-posta : termal@kervansarayhotels.com
Web : kervansarayhotels.com.tr
 
 

Kervansaray Termal Convention & Spa tarihi bir yapı görünümünde, termal havuzu ve doğal kaplıca suyu ile hizmet veriyor.

Kervansaray termal otel önü
 

198 standart oda, 6 junior suite, 7 corner suite’i olan Kervansaray Termal Convention & Spa’nın 211 odasının çoğu balkonludur.

Kervansaray termal otel havuz
 


22.5m², 198 adet standart odası bulunan otelin tamamı halı kaplamadır.

Kervansaray termal hotel standart oda

Küvet Kabinli Banyo + WC, Minibar

Tekli Koltuk, Ücretsiz Çay & Kahve Set Up

LCD TV, Uydu Yayın, Uluslararası  Direkt Aramalı Telefon

Kişisel Dijital Kasa,  Saç Kurutma Makinesi, Banyo Buklet Malzemeleri, Makyaj Aynası, Telefon

Uyandırma Servisi, Geniş Bantlı Internet Bağlantısı , 24 Saat Odanıza Yiyecek- İçecek Hizmeti

Çamaşır Yıkama, Kuru Temizleme ve Ütü Hizmetleri, Merkezi Isıtma & Soğutma Sistemi

Yangın Söndürme Dedektörleri, Ücretsiz Wireless
 


Termal otelde 6 adet süit yer almaktadır. Ara kapılı 1 oturma odası ve bir yatak odasından oluşan 46,5m² yüzölçümlü Junior süitelerin tamamı halı kaplamadır. 
 
Geniş Teras veya balkon,  Oturma Grubu, Küvet Kabinli Banyo + WC,  Minibar

Ücretsiz Çay & Kahve Set Up, LCD TV, Uydu Yayın Uluslararası Direkt Aramalı Telefon, Kişisel Dijital Kasa

Saç Kurutma Makinesi, Banyo Buklet Malzemeleri, Makyaj Aynası, Telefon Bornoz, Terlik, VIP Bukletleri, Uyandırma Servisi

Geniş Bantlı Internet Bağlantısı , 24 Saat Odanıza Yiyecek- İçecek Hizmeti

Çamaşır Yıkama, Kuru Temizleme ve Ütü Hizmetleri, Merkezi Isıtma & Soğutma Sistemi

Yangın Söndürme Dedektörleri, Ücretsiz Wireless

 


Termal otelde 7 adet corner süit oda yer almaktadır. Ara kapılı 1 oturma odası ve bir yatak odasından oluşan 48m² corner süitelerin tamamı halı kaplamadır.

kervansaray-thermal-banyo

Geniş Teras veya balkon, Oturma Grubu

Jakuzili Banyo + WC, Minibar, Ücretsiz Çay & Kahve Set Up, LCD TV, Uydu Yayın

Uluslararası Direkt Aramalı Telefon, Kişisel Dijital Kasa

Saç Kurutma Makinesi, Banyo Buklet Malzemeleri, Makyaj Aynası, Telefon Bornoz, Terlik, VIP Bukletleri, Uyandırma Servisi

Geniş Bantlı Internet Bağlantısı, 24 Saat Odanıza Yiyecek- İçecek Hizmeti

Çamaşır Yıkama, Kuru Temizleme ve Ütü Hizmetleri, Merkezi Isıtma & Soğutma Sistemi, Yangın Söndürme Dedektörleri, Ücretsiz Wireless

 


Yarım Pansiyon Sistemi ile Kervansaray Termal Convention & Spa Otel, enfes yemeklerinin tadını çıkarabileceğiniz 5 restorana sahiptir.

Kervansaray Termal Convention & Spa,  konaklayan misafirlerine kapılarını açtığı 1 Ana Restoranı, Lobby katında fast food mönüleriyle yiyecek & içecek hizmeti sunan 1 Snack Restoran ve 1 A la  Carte Restoranı dışında ayrıca banket organizasyonlarının gerçekleştirildiği 1 Banket Restoranı, toplantılar için küçük yemek organizasyonlarının yapıldığı 1 Restoranı ile farklı lezzet ve konseptlerle konuklarını ağırlıyor.

Kervansaray termal hotel restoran02
 


Kervansaray Termal Convention & Spa’da yaz döneminde açık yüzme havuzu, termal açık ve kapalı havuz (Sağlık Kulübü bünyesinde), kağıt, okey oynanabileceğiniz oyun odası, TV odası ve fitness salonundan yararlanabileceğiniz hizmetler yer almaktadır.

Termal Kaplıca Merkezi; baylar için tarihi yapının bir bölümünde Bizans ve Türk geleneksel hamam ve kaplıca kültürünü tarihi dokusunu hiç değiştirmeden bir arada taşımaktadır. Bu bölümde 20m çapında ve 1,50m derinliğe sahip 40ºC sıcaklık ortalamasındaki termal havuz tüm konuklarını büyülüyor. (Kaynaktan gelen su 42-44 ºC aslan ağzından havuza ulaşana dek sıcaklığı 40 ºC ye düşüyor.) İçeriğinde mevcut olan bikarbonat, kalsiyum iyonundan zengin oligometalik, hipotonik bir maden suyudur.

Ayrıca bayanlar bölümünde 12m² ve 1,35m derinliğe sahip termal havuz ve soyunma odası olan Termal Kaplıca Merkezi, konuklarının rahat bir şekilde hizmetlerimizden yararlanmasını sağlamaktadır.Tamamen termal kaplıca kaynaklarına ve sağlık kürlerine yönelik Sağlık Merkezinde Tarihi Termal Türk Hamamı’nın yanı sıra fitness, sauna, kuaför ve masaj hizmetlerinden de yararlanılmaktadır.

Sağlıklı termal bakımı enerjinizi ve gücünüzü maksimuma çıkardığında bu gücü kalıcı bir sağlık ve güzelliğe çevirebilirsiniz. Biraz spor ve egzersiz  tatilinizin kazanımlarını hayatınıza taşır.

Kervansaray Termal Hotel SPA


Kondisyon çalışmalarınız sizi daha da zinde tutacak teknik donanımlarla birlikte aktivite uzmanının eşliğinde bir keyfe dönüşür. 

Kervansaray Termal Hotel Fitness Salonu


Termal suların banyo, inhalasyon ve içmece şeklinde 3 önemli tedavi unsuru vardır.

KAPLICALARDAKİ SAKINCALI DURUMLAR

Aşağıdaki hastalıklar kendisinde mevcut olan kişilere uzmanlar şifalı suları ve kaplıcaları önermemektedirler.
1. Kanser hastaları
2. Aktif tüberküloz
3. Yüksek ateş ve ishalle seyreden kolera, tifo ve dizanteri
4. 39C. Üzerinde seyereden gribal enfeksiyonlar.
5. Aktif hepatit hastaları.
6. İleri düzeydeki kalp, karaciğer ve böbrek yetmezlikleri.
7. Habis hipertansiyon(ileri derecedeki organ yetmezlikleri sonucunda oluşan yüksek tansiyon.
8. Ameliyat geçirmiş,henüz yarası kapanmamış olanlar
9. Kanamalı hastalıkları olanlar
10. Saralılar, zararlı akil hastaları.
Başarılı Bir Kaplıca Tedavisi İçin
• Kaplıcaya girmeden önce doktorla görüşülmeli ve onun önerilerine uyulmalıdır.
• Tok karnına kaplıcaya girilmemelidir.Ağır yemeklerde kaçınılmalıdır.
• Kaplıca suyunun şifa verici radyoaktif ve kimyasal özelliklerinin bozulmaması için sabun,şampuan,krem, vb. kullanılmamalıdır.
• Sudaki şifa verici özelliklerin vücut tarafından kabul edilebilmesi için, kaplıca suyunda hareketsiz kalmak çok önemlidir.
• 41-42 dereceden yukarı sıcak suya girilmemeli.Kaplıca suyuna girildikten sonra terleme başladıktan itibaren 5 dk. sonra çıkılmalıdır.Konfor şartları uygun ortamda 30 dk. ile 1 saat arasında terleme bıtene kadar yatarak istirhat edilmelidir.
• Günde iki kereden fazla kaplıcaya girilmemelidir.
• Türkiye şartlarında (sosyo ekonomik sebebler dolayısıyla) kaplıca suyu ile kür tedavisinin en az 7 veya 10 gün olduğu unutulmamalıdır.Gelişmiş ülkelerde bu süre ortalama 4 haftadır.Bir kaç günden oluşan kaplıca uygulamaları önemli rahatsızlıklarda fazla faydası olmuyacağı ancak dinlenme ve stress atma yönünde önemli faydalar sağlıyacağı bilinmektedir.
• Tedavi süresinde vücut asla üşütülmemelidir.
• Terleme müddeti sonunda çamaşır değiştirilerek hafif bir gezinti yapılmalıdır.
• Kaplıca tedavisi her kişide ayni etkiyi göstermez.Bazılarında bir iki banyo sonra halsizlik,sinirlilik,yorgunluk,bas ağrısı,uykusuzluk olabilir.Merak edilecek bir şey yoktur.Birkaç banyodan sonra geçer.
• Gün içerisinde 2 den fazla kaplıca tedavisine giren 41-42 c uzerındekı sularda uzun sure kalan hastalarda termal kriz oluşabilir.Termal kriz halsizlik, bulantı, baş dönmesi ve ateş rahatsızlıklarının görülmesiyle anlaşılır.
Termal kriz oluştuğu zaman istirahat edilmelidir.
• Tedavinin ilk 3 gün içerisinde şifalı kaplıca sularının etkisiyle nadir olarak romatizma, siyatrik, sinir agrilarinin arttigi görülürse de bu geçici durumdur tedavi ilerledikçe hafifler ve kaybolur.
• Banyodaki havalandırma çalıştırılmalı içeride temiz hava bulundurulmalı.Banyo kapısı kesinlikle kapalı tutulup termal buhar odalara bırakılmamalıdır.Odadaki buhar ve gazlar uyku düzensizliklerine sebep olur.
 

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (49064) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

29 ocak 2016 da giriş yaptık. şuan 2. günümüz. İLK GÜNKÜ İZLENİMLERİM: * Genel olarak: Bina eski görünümlü, lobi basık ve havasız gibi, ortam genelde Karanlık.Alkol satışı var. * Odalar: Halılar ve eşyalar genelde eski, 2 bazayı birleştirerek yatak yapmışlar. Sigara kokusu gibi bişe var. Balkonu güzel ağaçlık alana açılıyor ve sessizlik hoş, kuş sesleri güzel. * Yemek Salonu: Açık büfe ama yemek alma alanı küçük ve çok sıra oluşuyor. *Hamam: Genel olarak güzel, Taş yapı eski osmanlı alıgısı veriyor. Termal su hamamda baya sıcak. *Havuz: Bay bayan karışık. Doğal termal suyu. Su ılık. havuzun yarısı açık havada, yarısı kapalı.

serdaraziz , 30 Ocak 2016


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40