Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Afyon / İkbal Thermal Hotel & Spa

Önceki - Sonraki   (7/39)
oteller
 
 
Sınıfı :
İl :
İlçe :
Adres : İzmir Karayolu 9. km 03096
Telefon : 0 272 252 56 00
E-posta : info@ikbal.com.tr
Web : ikbal.com.tr/
 
 

SİGARASIZ VE ALKOLSÜZ SAĞLIKLI YAŞAM OTELİ

 

Süper lüks standartlara sahip İkbal Thermal Otel & Spa, Antalya Havaalanı'na 240 km, mesafede yer almaktadır. Otelin 2 kral dairesi, 20 Suit odası, 14 Bağlantılı odası, 4 engelli odası, 244 Standart Odası, Toplam 284 odası ve 659 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Otel Odalarında; Küvet, Banyo, Saç kurutma makinası, Banyoda telefon, Telefon, Müzik yayını, Minibar, Kasa, Televizyon, Uydu tv, Merkezi klima imkanları mevcuttur.
 

ikbal termal otel

 

**

0-6 yaş çocuklar ücretsiz,  7-12 yaş % 50 indirim uygulanır.

**

Her gün saat 16.00 17.00 arası lobide çay saati ikramı.

**

Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği açık büfedir.

**

Grup fiyatları ayrıca değerlendirilecektir.

 

ÜCRETSİZ AKTİVİTELER

Bay ve Bayan Termal Hamamlar, jakuzili ve kaydıraklı havuzlar, fitness center, masa tenisi, futbol sahaları, disco, mini club, oyun salonu, Loby ve odalarda kablosuz internet erişimi.

 

 

ÜCRETLİ AKTİVİTELER

Özel aile banyoları, Sağlık Kulübü, Squash Center, masaj, aroma terapi, cilt bakımları.

 ÇAMUR BANYOSU

Thermal suyun çıktığı kaynaktan alınıp thermal su ile karıştırılarak hazırlanır. Tedavi amacıyla yam, yarım veya ekstremite (kol - bacak) paketleri şeklinde tatbik edilir. 15-20 dakika süreyle 39-40 derece sıcaklıkta ve günde bir kez uygulanır. Sıcaklık 50 dereceye kadar çıkabilir. Uygulama sıklığı günde bir seferdir. Bu uygulama ile vücuttaki statik elektrik ve toksinler atılır. Vücudun iyon dengesi sağlanır, vücutta sıkılaşma meydana gelir, kırışık oluşumu geciktirir. Sıcağın etkisiyle eklem ve kas ağrıları azalır kan dolaşımının artmasıyla sinir sistemi hastalıkları geriler. Çamur tedavisi egzersiz için en iyi hazırlayıcıdır. Bütün romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılabilir.

 

Tabiatın derinliklerinden fışkıran thermal suyun ve özel tedavi çamurlarının vücuda uygulanması sayesinde;

* Romatizmal rahatsızlıkların azaltılması

* Adele ve eklem ağrılarının azaltılması

* Thermal sudaki değerli elementlerin vücuda kazandırılması

* Vücuttaki toksinlerin atılması

* Siyatik problemlerinin ağrılarının azaltılması

* Hareket kısıtlıklarının azaltılması

* Gevşeme ve rahatlamanın sağlanması mümkün olabilmektedir.

 

 

GÜZELLİK

Güzellik Merkezimiz; alanında uzman estesiyenleri, doğal ürünlerle yapılan cilt, yüz vücut bakımı, yosun ve elektroterapi seansları, çiçek banyosu ve saç bakımı olanaklarıyla, güzelliğinizi yeniden keşfetmenizi sağlayacak.

Size eşsiz bir tatil seçeneği sunan İkbal’de teknolojinin sağladığı tüm imkanlar, güzelliğinizin hizmetinde. Uzman diyetisyenlerimiz, beslenme kültürünüzü dengeli ve yeterli beslenme üzerine yeniden kurarken, kandaki termografi ile vücudunuzun formunu bozan selilütlerden kurtulacaksınız. Güzelliğiniz için otelimizin sizlere sağladığı imkanlar bunlarla da sınırlı değil. Pressoterapi sayesinde dokularınız sıkı bir görünüme kavuşurken corpoterapi ile aşırı yağlanma ve bununla birlikte vücüdun estetik güzelliğini bozan problemler, 9 farklı bakım kürü ve 5 farklı bakım programı ile ortadan kalkacak.

İkbal Thermal Hotel, harikulade bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Temizleme sütü peeling krem kullanılan cilt bakımında, öncelikle yüze yapılan buhar banyosuyla gözenekler açılıyor. Akneler özel steril bir komedonla temizlenip cildinize uygun maske uygulanıyor. Hot frekans ile yüzdeki yağlar yıkanırken kan dolaşımı hızlanıyor. Kırışıklık önleyici hollojen ve özel kremlerle de yüz masaji yapılıyor. Sonuç 45-60 dakika içinde mükemmel bir cilt. İkbal’in uzman masörlerince, vücudunuzun doğru noktalarına yapılan masajlar ağrılarınıza çözüm oluyor. Yaklaşık 35 dakika ritmik hareketlerle uygulanan total, lokal, selülit ve migren masajlarının sinir sisteminize, stresi azaltıcı ve gevşemeyi sağlayıcı etkilerini hissedeceksiniz. Türkiye’nin konusunda uluslararası hizmet veren tek donanımlı spor oluşumu “Spor Travmatoloji ve Rehabilitasyon Merkezi” de İkbal’in bünyesinde bulunuyor. Üniversite ile ortaklaşa kurulan bu merkezde, hidroterapi, fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri veriliyor.

 

CİLT VE VÜCUT BAKIMLARI

Flavius Bicosmetic: Doğadan elde edilen natürel Flavius Biokozmetik ürünleri ile cildin problemlerinin giderilmesi; cildin olumsuz etkilerinden korunması, beslenmesi, desteklenmesi ve yenilenmesi sağlanabilmektedir.

 

Epilasyon: Cildinizdeki istenmeyen tüylerden modern teknolojinin getirdiği üstünlükler sayesinde arınmak mümkün.

 

Kontakt Termografi

Selülit tanısında kullanılır. Selülit için en iyi tedaviyi seçmenini yoludur. Isıya duyarlı termografik filmlerle selülitli bölgenin yeri ve durumu saptanır, bu bölge üzerinde sıcaklık haritası verir. Selülit safhalarını tespit etmeyi ve en etkin uygulama metodunun seçilmesini sağlar.

Aroma Terapi

Jakuzili küvetlerde 15 dakika süre ile uygulanır. Su sıcaklığı 42 derecedir. Jakuzinin masaj etkisi ve thermal suyun etkisi kaslarda gevşeme ile psikolojik rahatlama sağlar. Özel olarak hazırlanan bitkiler hoş kokusu ile vücutta çeşitli olumlu etkilere sahiptir. Kan dolaşımı düzenlenir. Kırışıklara, alerjik hastalıklara, stres ve depresyona, çeşitli romatizmal ağrılara, diyabete, hipertansiyona ve migrene karşı etkilidir.

Corpo Terapi

Bölgesel veya daha genel uygulamaların yapılabilmesine olanak sağlayan uygulama elektrotları, şeritleri ve pedleri bulunan bir elektroterapi cihazıdır. Cilt üzerinde gergin fakat sıkıştırma yapmayan, rahatsızlık vermeyen dokuz farklı akım türü ile beş farklı bakım programı içerir. Aşırı şişmanlık, sarkma, selülit, vücut şeklini düzeltme, sirkilasyon bozuklukları, aşırı yağlanma ve vücudun estetik güzelliklerini bozan diğer problemlerin giderilmesinde, sinir sisteminin normal aktivitesini arttırmada etkilidir.

Banyolar

Jakuzili küvetlerde 15 dk. süre ile uygulanır. Su sıcaklığı 42 derecedir. Jakuzinin masaj etkisi ve thermal suyun etkisi kaslarda gevşeme ile psikolojik rahatlama sağlar. Özel olarak hazırlanan bitkiler hoş kokusu ile vücütta çeşitli olumlu etkilere sahiptir. Kan dolaşımı düzenlenir. Kırışıklara, alerjik hastalıklara, stes ve depresyona, çeşitli romatizmal ağrılara , diyabete, hipertansiyona ve migrene karşı etkilidir.

Bitki Banyosu

15 çeşit bitkinin karışımı ile oluşur. Burada da suyun sıcaklığı 42 derecedir. Bitki banyosu tansiyonu düşürür, cildin alerjik hastalıklarına karşı fayda sağlar, romatizmal hastalıklara karşı ağrı gidericidir, psikolojik rahatlama sağlar.

Süt Banyosu

Vücudu rahatlatır, sinirleri yatıştırı, cildin kadife gibi yumuşak, parlak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Saçların sağlıklı, canlı ve parlak olmasına yardımcıdır.

Papatya Banyosu

Cilde tazelik verip güzellik sağlar, sinirleri uyarır. Vücut direncini arttırır, organların güçlenmesini sağlar. Böbrek taşlarının düşmesine yardımcıdır. Baş dönmesi ve göz kararmasına etkilidir. Nefes açıcı ve damar genişletici özelliği vardır.

Kekik Banyosu

Cilde yumuşaklık ve parlaklık verir. Egzama ve romatizmal hastalıkların giderilmesine yardımcı olur. Saçlara parlaklık ve canlılık verir, yüzdeki sivilcelerin iyileşmesinde etkilidir.

Cilt Bakımı

Temizleme sütü ve peeling krem kullanılır. Buhar verilerek gözeneklerin açılması sağlanır. Siyah noktalar özel steril bir komedonla temizlenir. Cilt tipine uygun maske kullanılır. Hot frekans ile yüzdeki yağlar yakılır, kan dolaşımı hızlandırılır. Kırışık önleyici, cilde gerginlik veren kollejen ve özel kremlerle yüz masajı yapılır. Uygulama süresi 45-60 dakikadır. Akne tedavisi için özel uygulamalar yapılır. Ayrıca dekolte bölgesini de içeren özel cilt bakımı yapılmakta…

Yosun Maskesi

Kuru ciltlere uygulanır. Temizleme sütü ve kollejen kullanılır. Cildin kaybettiği nem, deniz ürünleri ve yosun maskesi ile yeniden kazandırılır. Özel kremlerle yüz masajı yapılır.

ÜCRETSİZ AKTİVİTELER
Bay ve Bayan Termal Hamamlar, jakuzili ve kaydıraklı havuzlar, fitness center, masa tenisi, futbol sahaları, disco, mini club, oyun salonu, Loby ve odalarda kablosuz internet erişimi.


ÜCRETLİ AKTİVİTELER
Özel aile banyoları, Sağlık Kulübü, Squash Center, masaj, aroma terapi, cilt bakımları.

İkbal Thermal & Spa termal suyunun sağlık bakımından başlıca yarar sağlayıcı özellikleri;

Cilt Hastalıkları; Sedef hastalığı, Egzema, Sivilce

Romatizmal Hastalıklar; ltihabi romatizmal hastalıklar, Eklem kireçlenmesi (diz, kalça, boyun, bel bölgesi ve genel kireçlenmeler),
Yumuşak doku romatizmaları

Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları;Yaralanma ve kırıklar, Ortopedik ameliyatlar sonrası dönemler, Bel ve boyun ağrıları, Omuz tutulmaları

Sinir Sistemi;Siyatik vb ağrılı sinir tutulmaları, İnme sonrası dönem

Metabolizma ve Hormonal; Şeker hastalığı, Gut hastalığı, Lipit metabolizması (kolesterol) desteği, Protein metabolizması desteği

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (55886) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

Arkadaslar augustosda gitmeyi dusunuyoruz bize kaca patlar 4 kisiyiz

s_opa , 13 Subat 2014
yorum

kaç senedir gidiyoruz harika muhteşem spa keyfi harika havuzlar dehşet verici güzellkte

eslem_melek , 19 Kasim 2013
yorum

Termal olarak tatmin oldum, rahatsızlıklarıma iyi geldi. Tavsiye derim. Fiyat konusunda otel ellerinden gelen indirimi yapıyor. 5 yıldızlı otel bedava verecek halleri yok ya..

Misafir , 03 Kasim 2011


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40