Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Afyon / Gazlıgöl Termal Villa

Önceki - Sonraki   (15/39)
oteller
 
 
Sınıfı :
İl :
İlçe :
Adres : Eskişehir Karayolu (Seyitgazi)
Telefon : 0544 656 65 45
E-posta : info@gazligoltermal.com
Web : termalgazligol.com
 
 

 

Afyonkarahisar’a 21 km. uzaklıkta olan Gazlıgöl Termal, yer altından çıkan madensel sıcak suları ile eski çağlardan bu yana her türlü hastalığa şifa kaynağı olması ile ünlü bir termal tatil beldesidir. Vücuda yararlı mineraller açısından oldukça zengin olan bu kaplıca suyu, Avrupa’lı uzmanlar tarafından özellikle kalp ve damar hastaları ile kas ve iskelet sistemi hastalarına şiddetle tavsiye edilmektedir.

       

gazlıgöl termal, gazlıgöl kaplıcaları, kaplıca suyu, kaplıca tedavisi, termal tedavisiGazlıgöl termal suyu içildiğinde ağrılı midelere, karaciğer, safrakesesi hastalıklarına ve böbrek taşları düşürülmesine üstün etkileri ile şifa sağlamaktadır. Banyo olarak kullanıldığında her türlü cilt hastalığına iyi gelmesinin yanında, cildin güzelleşmesi, gençleşmesi ve nemlenmesinde oldukça etkilidir.

        

Sizin ve ailenizin huzurlu, rahat, konforlu, bir tatil geçirmeniz için özenle hazırlanan dubleks Gazlıgöl Termal Villa’nın 1. katında bu şifalı sıcak sudan doyasıya yararlanabileceğiniz, içini yeraltından gelen doğal madensuyuyla doldurabileceğiniz havuzlu bir Türk hamamı bulunmaktadır.

GAZLIGÖL KAPLICA SUYUNUN FAYDALARI
Daha çok romatizmal hastalıklar, genel kas ve yorgunluk ağrıları üzerinde etkili olduğu bilinen kaplıca tedavisinin bir diğer önemli etkisi de hastanın yaşam kalitesini yükseltmesi ve yaşantısını aktif sürdürebilmesi için rehabilitasyon sağlamasıdır. Arınma ve temizlenmeyle birlikte bünyenin güçlenmesi, dolayısıyla kişilerin hastalıklarının kötüleştirici etkilerini üzerlerinden atmaları nedeniyle kaplıca son dönemde bir çeşit “detoks” olarak ta tanımlanmaktadır.

 

 

Gazligöl Kaplıca Suyu, sağlık bakanlığı tarafından kabul edilmiş olan aşağıdaki hastalıklara iyi gelmektedir;

   1. Romatizmal Hastalıklar: Diz, kalça eklemi, ayak ve elbileği, boyun eklamlerini tutan şişlik ve ağrıyla seyreden hastalıklar.Ayrıca; kalça, omurga eklemleri ve kaslarını tutan iltihaplı hastalıklar.
   2. Kronik Bel Ağrısı: Uzun süren bel ağrısı.
   3. Osteoartrit: Kemik iltihabıyla seyreden hastalık.
   4. Miyozit: Kas iltihabı olan hastalıklar.
   5. Tendinit: Tendon iltihabı olan hastalıklar.
   6. Travma
   7. Fibromiyalji: Kas ağrısı.
   8. Ortapedik Operasyonlar
   9. Sinir ve beyin cerrahisi sonrası uzun süren hareketsizlikten sonra oluşan eklem kısıtlığına, kireçlenmeye, kaslardaki erimeye bağlı olan hastalıklar
  10. Nöroloji Hastalıklar: Felç, inme, kaslardaki atrok durumlardak
  11. Celebral Plasy: Doğuştan gelen beyin özürlülüğü ve zeka geriliği ile seyreden hastalığın rehabilitasyonunda
  12. Stres ve Sinir Bozukluğu
  13. Nörovejatif Distoniler: Sinirsel kas gerilemeleri.
  14. Spor Yaralanmaları
  15. Mide ve Bağırsak Sisteminin Fonksiyonel Bozukluğu: Sindirmede içme suyu olarak kullanılması.
  16. Üriner Sistemi Taşlarında: Böbrek ve mesane taşında içme suyu olarak kullanılması
  17. Osteoporoz: Kemik erimesinde içme suyu olarak kullanılması.HAMAMLAR;

Şifanın suyla buluştuğu Gazlıgöl Termal kaplıcalarımızda halka açık 5 farklı hamamımız mevcuttur. Cilt hastalıları , Böbrek Taşı , Romatizmal Rahatsızlıklar , Safra Kesesi , İdrar Yolları , Kadın hastalıkları , Kireçlenme , Mide Spazmları , Bağırsak Bozuklukları ve Solunum yolu tedavilerinde etkili olmaktadır.


      


               

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (163200) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

selam arkadaşlar. kaplıca gezmesini çok sevdiğimiz için her sene farklı bir kaplıcaya gideriz. gazlıgöl villalarında biz ailecek kalmıştık. biz gittiğimizde belediye villalarla ilgileniyordu.villa çok güzel resimdeki gibi. içinde kendine ait havuzu ve kurnası var. havuzda 1,60--165 boy dayız. bir iki kulaç atabiliyorsun. havuza atlayabiliyorsun yani havuz küçük değil. aynı zamanda kurnasıda var hem hamam hem havuz kültürünü aynı anda yaşıyabiliyorsun. afyon kaplıcalarını seçecek arkadaşlar kulaklarına dikkat etsin. ordan geldikten sonra ailecek kulak ağrısı yaşadık. ama villa olarak şimdiye kadar gördüklerimin en iyisi diyebilirim. iyi tatiller

melike-kilic , 16 Nisan 2016
yorum

Afyonda okadar çok kaplıca villa var ki hiç biri burası gibi değil.. En eski villa burasıdır ben çocukluğumda çok gittim ailemle ve inanın hala öyle bir villa görmedim. Resimlere bakınca ilk günkü gibi çok temiz duruyor. İlk fırsatta yine gideceğim. Böyle güzel yerlerin çoğalması lazım. Sanırım fiyatları günlük (kişi önemli değil) 200 TL

kimyagerkadir , 10 Kasim 2015


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40