Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Ankara / Dutlu Tahtalı Termal Tesisleri

Önceki - Sonraki   (13/23)
oteller
 
 
Sınıfı : Apart
İl :
İlçe :
Adres : Ankara Beypazarı Karayolu 85.Km BEYPAZARI
Telefon : 0 312 772 41 00
E-posta : info@beyter.com.tr
Web : beyter.com.tr/
 
 

Termal tesislerimiz bütünlük arz eder. Derli toplu görünümdedir. Tarihi ve doğa güzellikleri açısından zengindir.Tesislerimizde her türlü imkan mevcuttur. Sağlık açısından zengin Termal kaynak suyuna sahip olan tesislerimizin son yapılan Kaplıca suyu analiz raporları Sağlık Bakanlığından alınmış, sağlık açısından faydaları değerlendirilip, tarafımıza verilmiştir. Kaplıcamızın termal kaynak suyunun tam özelliklerini Banyolar ve içmelerin faydaları sayfalarımızda bulabilirsiniz biz, siz değerli konuklarımızın sağlığı açısından hizmette sınır tanımıyoruz.


Tesislerimize şifa bulmak için gelen Hastalarımızın sayısı bir hayli çoktur.Çok eskilere dayalı bir geçmişimiz vardır.Şifa dağıtması yönündeki kür banyoları ve içme sularındaki mineraller bir çok hastalığa derman olmaktadır. Eski konuklarımız bizi çok iyi bilir ve tanırlar.Eskilerin bildikleri ve halen ( Dutlu - Tahtalı ) eski ve yine bilinen adıyla BEYTER halen Dutlu - Tahtalı olarak bilinir. Açklamak gerekirse; DUTLU:Asırlık dut ağacının yanında bulunan kür banyoları dolayısıyla o bölgeye dutlu denilmiştir.Bu Dut ağacı halen meyva vermekte olup, Evliya Çelebi'nin seyahatnamesinde adı geçen asırlık dut ağacını halen muhafaza etmekten gurur duyuyoruz.
TAHTALI: ise eskilerde ve şimdi su ısısının 50 derece olmasından dolayı havuzların üzerinde sıra sıra bulunan ve bunlara tutunarak sıcak suya yavaş yavaş girilebil2mesini kolaylaştırmasından ötürü Tahtalı olarak bilinir. Günümüzde bu ağaçlar yerini modern krom nikel tutamaklara ve havuz iniş merdivenlerine bırakmış, Havuzların içi çevresi granit döşenerek temizlik ve hijyen açısından çok hoş bir görünümle yeniden dekore edilmiştir. Bu sene yapmış olduğumuz yeni yatırımlarla banyolarımızın, içmelerimizin görünümleri tamamen yenilenmiş. ve siz değerli konuklarımızın hizmetine sunulmuştur.


Tesisler 300 Oda ve 700 yatak kapasitelidir.Odaların 36 adedi küvetlidir ve kaplıca suyu mevcuttur. Küvetli kaplıca suyu olan odalarda, Telefon, Televizyon, Buzdolabı, Duş, Tuvalet, Balkon mevcuttur. 24 adet olan duşlu odalarda ise balkon, duş, tuvalet, mevcuttur.240 adet olan odalar ise muhtelif yatak kapasiteli olup pansiyon tipindedir.Tesislerde konaklayanlardan sadece yatak ücreti alınmaktadır.Banyo ve termal içme sularından ise ücretsiz istifade edilmektedir. Yatak ücretleri odaların sınıf ve özelliklerine göre değişmektedir.

Tesislerde 4 adet kür havuzu bulunmaktadır.Kür havuzlarından ikisi bayanların, ikisi bayların hizmetine sunulmuştur.Bayan ve bay olarak ayrılan kür havuzlarının ikisinin su sıcaklığı 50 derece, diğer iki kür havuzunun su sıcaklığı ise 45 derecedir. Ayrıca iki adet modern görünümlü içme kürlerine uygun kaynak suyu çesmesi hizmetinize sunulmuştur. Tesislerde bulunan sosyal imkanlar ise, TV salonları, Restoran, Market, hediyelik eşya standı, erkek berberi, çamaşırhane, mescid, 450 m2 çocuk oyun parkı, Gece gündüz hizmet veren PTT acentalığı, ayrıca tesislerde kalanların sağlık kontrolleri için sözleşmeli doktor, hemşire ecza dolabı mevcuttur.Tesisler vadi içerisinde tamamen ağaçlarla kaplı yeşillikler içerisinde, temiz havasıyla sağlığa uygun şekilde hizmet vermektedir. görüş ve önerilerinize her zaman açık olduğumuzu bilmeniz bizi yeni yatırımlar yapmaya teşvik edecektir. Yapıcı tenkitlere her zaman açık olarak sizlere hizmet vermeye devam edecektir.Tesislerimiz yıl boyunca yaz, kış açıktır.

Banyolarımız Hakkında
Banyolarımız gün içi kullanımında kaplıca suyunu sürekli devretmektedir.sabah saat beşte açılan banyolarımız siz konuklarımıza akşam saat yediya kadar hizmet vermekte ve akşam havuzlar tamamen boşaltılmakta, dezenfekte edilmekte temizlenmekte ve tekrar doldurulmaktadır.Havuzlarımızda hijyen açısında terlik ve benzeri şeyler bulundurulmamaktadır.Havuzlarımıza kendi imkanlarınızla getireceğiniz terlik, havlu, bornoz vs giysileri kullanabileceksiniz. diğer şekilde havlu, şort, bornoz hizmetimiz yoktur. Ancak yenisini tesislerimizin marketlerinden temin etme olanağınız mevcuttur. ANKARA ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (41958) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

Beyter-Dutlu-tahtalı tesislerinde kaldığım 5.gün ruh ve bedenimin bu kadar dinlendiği başka bir yer olmadı.Konum olarak sarp kayalıklar içerisinde yemyeşil bir vadi,doğa katledilmeden konumlandırılmış tesis,eski ile yeninin çok güzel sentezlendiği hijen sağlıklı kuş cıvıltıları içerisinde güleryüzlü hizmet..Bırakıp gidenlere ve devamını sürdürenlere teşekkürler....

tulay131 , 29 Mayis 2015
yorum

ben sigara ya son vermek için hem içmesi hemde hamamı ile şifa veren tek bir yer biliyorum oda tahtalı beyter kaplıcaları allah izin versede 2 hafa içinde oradayım

ahmetdeveli06 , 13 Ekim 2012


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40