Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

Muğla / Dalyan Hotel Palmyra

Önceki - Sonraki   (1/2)
oteller
 
 
Sınıfı : Tatil Köyü
İl :
İlçe :
Adres : Dalyan Mah: Gülpınar cad. No: 5 / 48840 DALYAN ORTACA MUGLA
Telefon : 0 252 284 20 96
E-posta : info@dalyanhotelpalmyra.com
Web : dalyanhotelpalmyra.com
 
 

Köyceğiz Gölü'nün güney batısında Ölemez dağı'nın eteklerinde yer alan Sultaniye Kaplıcaları'nın tarihi günümüzden binlerce yıl öncesine dayanır. M.Ö. 100 yıllarında Kaunos'lular tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Bizans döneminde ise genişletilerek konaklama tesisleri yapılmıştır. Günümüzde Bizans döneminde yapılan tesisler Köyceğiz Gölü'nün suları altında kalmıştır. Roma döneminde kapsamlı bir hastane haline getirilmiştir. Kaynaklara göre, hastanenin girişine "Tanrılar adına buraya ölüm giremez" diye yazılmıştır. Ölemez Dağı da adını buradan almıştır.

Dalyan Hotel


Romatizma, böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları, metabolizma bozuklukları, ruhsal yorgunluk, cilt ve kadın hastalıkları. Sultaniye Kaplıcaları'nın suyu kalsiyum klorür, kalsiyum sülfat, kalsiyum sülfür, bromür, radon ve radyoaktif maddeler içermektedir. Su sıcaklığı 39 derece olan Sultaniye Kaplıcaları Türkiye'nin en yüksek radyoaktiviteye sahip kaplıcasıdır (98.3). Radyoaktivite yüksekliği nedeniyle rehabilite edici özelliği vardır. Yatalak olarak getirilen hastaların burada tedavi gördükten sonra yürüyerek gittikleri söylenir.. Sultaniye Kaplıcaları'na Dalyan'dan tekne ile Köyceğiz'den ise tekne veya karayoluyla ulaşabilirsiniz..
dalyanhotelpalmyra.com
Dalyan Hotel Resimler

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (28730) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

slm bu kalıca suyu hangi hastalıklara ıyıgelıyomuş bılgiis olan varsa solesın lutfen bnegıdecmorya rahtsızlık var geçsın dıye gıdecz boşına gıtmıyelım lutfenyazınzı

mehdikurnaz , 06 Mayis 2013


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40