Seyahat Danışmanınız: 0242 836 38 40

İletişim

facebook Instagram


Dündar Termal

 
 

İzmir / Altın Yunus Çeşme Resort Thermal Hotel

Önceki - Sonraki   (9/9)
oteller
 
 
Sınıfı : Resort
İl :
İlçe :
Adres : Altın Yunus Mahallesi, 3215 Sokak, No:38 35948 Çeşme, İzmir-Türkiye
Telefon : 444 35 00 / +90 (232
E-posta : info@altinyunus.com.tr
Web : altinyunus.com.tr
 
 

Otelin Konumu

Altın Yunus; Ege Bölgesi'nde, İzmir iline bağlı, Anadolu’nun en uç noktasında bulunan Çeşme ilçesinde, Adnan Menderes Havaalanına 90 , İzmir’e 80 , Efes ve Meryem Ana’ya 150 , Çeşme’ye 3,5, Alaçatı'ya 4 km uzaklıkta, Boyalık Mevkii, Kalem Burnu’nda bulunmaktadır.  

Yüzölçümü 1601 km2 olan Çeşme, doğudan Urla ilçesi, güneyden  ve batıdan Ege Denizi, kuzeyden ise Karaburun ilçesi ile komşu olup Yunanistan’a bağlı Sakız Adası'na uzaklığı 4 mildir. Üç tarafı denizlerle çevrili Urla Yarımadasının batıya uzanan kısmı Çeşme Yarımadası olarak anılır.    

Altın kumsalı, turkuaz renkli denizi ve muhteşem manzarası ile konuklarını 1974’ten beri en iyi şekilde ağırlayan konforlu,  eğlenceli ve keyifli bir tatil cenneti.
 

Golden Suite

Altın rengi bir kumsal, turkuaz rengi bir deniz, muhteşem bir manzara ve gelenekselleşen bir konukseverlik anlayışına uyanacağınız Golden Suit’te güne tatlı gülümseme ile merhaba diyeceksiniz.

Krallara layık hizmet anlayışımız ile kendinizi sıra dışı hissedeceksiniz.

Golden Suit; 60 metrekare, uydu yayını, LCD TV, minibar, merkezi iklimlendirme sistemi (hava şartlarına bağlı olarak),saç kurutma makinası, 2 WC, küvetli banyo, jakuzi, bornoz, havlu terlik,  büyüteç ayna, 2 telefon, 3 balkon, baskül, emanet kasa(ücretsiz) bulunmaktadır
 

Termal & Thalasso Havuzları

Termal Havuzlar

ALTIN YUNUS VE ÇEŞME YÖRESİNDEKİ TERMAL SUYUN ÖZELLİKLERİ

Altın Yunus ve Çeşme yöresindeki termal suyun şifa değeri dünyada eşi bulunmayan özelliğe sahiptir. Örneğin deniz suyu çağımızda ısıtılarak “Tatlı Su” terapi olarak hastalıkların şifasında kullanılmaktadır. Altın Yunus Çeşme ve Şifne yöresindeki termal su deniz suyunun magmaya inerek doğal yoldan ısınıp,dezenfekte olduktan sonra doğal tatlı su terapi ve termal suya dönüşmüş halidir. Bu nedenle şifa değeri Ülkemizde ve Dünyada bulunan tüm termal sulardan daha farklı ve daha etkilidir.

 

TERMAL ÖZELLİKLERİ                                             ÇAMUR BANYOSUNUN ÖZELLİKLERİ

İçerik                      mg/litre                        IONS                               mg/dl

Potasium                      460,207             PH (çamurda)                   6,95

Sodium                     8,262,146              PH (extra)                       7,65

Magnesium              1,137,980,8             İletkenlik                        36,9 ms/cm

İron                                   0,400           Toplam Tuz                       2,55%

Aleminyum                       0,170             Kükürt                             11,267mg/kg

Zinc                                   0,130           Fosfor                              169,6mg/kg

Clorür                       18,900,039            Organik Madde               199%

Bromür                              0,126            Bakır(Cu)                       23mg/kg

Florür                           4,800                 Demir (FE)                     14,800mg.kg

Sulfate                      2,150,000              Çinko (Zn)                       55mg/kg

Nitrate                               0,660            Mangan (Mn)                  410mg/kg

Hidrophosphate                0,225              Krom (Cr)                      30mg/kg

Bicarbonate                     28,600             Cadmilum (Co)             0,1mg/kg

Metaboric acid                 18,630             Kurşun (Pb)                   1mg/kg

Metaciliat acid                 13,930             Nikel (Ni)                        24mg/kg

Calcium                   1,137,980,8            PH                                   6,76

RADYOACTIVITE                     

Total (a) ACTI             106,9,8PCI/LT

Total (a)  ACTI               71,05PCI/LT

RADON                             850PCI/LT


FAYDALARI

Stres,Gerginlik,,Uykusuzluk,Yorgunluk, Enerji azlığı, Şişmanlık, Selülit,Ödem, Adele ağrıları,Kramp, Artozi Kireçlenme, Sakatlıklar, Romatizma , Astım, Hazımsızlık, dolaşım bozuklukları, Krarciğer, Pankeras, Böbrek, Şeker, Cinsel isteksizlik, Lumbago, Siyatik, Kısırlık, Sedef, Egzama, Mantar, Menepoz gibi zihinsel ve bedensel hastalıkları önler ve giderir.

Özel Termal  odası ( 2 )

Jakuzili Termal Havuz (1 )

Açık Alan Termal Havuz (1 )

Kapalı  Termal Havuz    (1 )

 

Thalasso Havuzları

 Deniz suyu vücudumuzda bulunan kan plazması gibi toplam 104 element ve  mineral içerir,1 m3 deniz suyunda bulunan bazı değerler aşağıdaki gibidir.
Thalasso-terapi mutlaka;
- Gerçek deniz suyu ile,
- Uzman bir ekip tarafından,uygulanmalıdır.

Neden deniz suyu ve deniz yosunu?

İnsanın kan plazmasını deniz suyu kompozisyonuyla kıyasladığınızda, hemen hemen aynı olduğu anlaşılır. Deniz suyu vücut ısısı kadar ısıtıldığında Oligo element olarak adlandırılan hayati elementlerin cilt tarafından emilimi daha da kolaylaşır. Bunun da kaslar üzerinde rahatlatıcı, kasılmaları hafifletici ve ağrı giderici etkileri vardır.

Deniz suyunda vücut plazmasında olduğu gibi 104 element ve mineral bulunur. 1 m³ deniz suyunda blunan ana maddeler şöyledir:
Bakır 10 mg
Baryum 50 mg
Manganez 3 mg
Iyot 50 mg
Selenyum 4 mg
Lityum 100 mg
Çinko 14 mg
Florid 1.4 mg
Rubidyum 20 mg

Deniz yosunu deniz suyundan 10 kat fazla oligo element içerir. 32 derece sıcaklıkta vücuda uygulandığında elementler vücuda nüfuz ederek hücreleri uyarır ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.  İnsan plazmasının özelliklerine sahip olan deniz yosunu, denizden vitamin ve mineral açısından zengin besinleri emer. Bunlar cilde temas ettiklerinde vücuda nüfuz ederek vücudun nemlenmesini, arınmasını, beslenmesini ve dengelenmesini sağlar.

 

Thalasso Havuzu ( Kapalı )

Çocuk Thalasso Havuzu ( kapalı )

Şok Thalasso Havuzu ( kapalı )

Ayrıca Ege denizinin tuzunda %3.7 magnezyum,%30.4 sodyum,%1.16 kalsiyum ve %1.1 potasyum bulunmaktadır.Deniz suyu vücut ısısı olan 32-35 dereceye kadar ısıtıldıktan sonra Thalasso bakımlarında kullanılır.Thalasso sözcüğü Yunancada okyanus anlamına gelir.Altın Yunus Bio Venüs ünitesinde uygulanan Thalasso terapi yöntemleri;deniz suyu ve deniz yosununun ısınan birleşimi ile teninizde ve bedeninizde gözle görülebilecek olumlu değişiklikler yaratır.Thalasso terapi deniz ve çevresine özgü tüm yararlı unsurların yani deniz iklimi,deniz suyu,deniz çamurları,yosun,kum ve denizden elde edilen diğer tüm maddelerin kombine edilerek değişik yöntemlerle kullanıldığı bir terapi sistemidir.

Türkiye’de ilk olarak 1998 yılında Altın Yunus’a hizmete giren Thalasso havuzu ile uygulanmaya başlayan bu sistem,yurt dışından gelen yenilikler ile geliştirilerek yine Altın Yunus Bio Venüz ünitesinde uygulanan yöntemler ile bugünkü halini almıştır.Deniz suyu mineraller ve eser elementler açısından zengindir,aynı zamanda aktivirutik ve anti bakteriyal maddeler ile 34-37 derece arasında özel yöntemlerle ısıtılınca içerdiği mineral ve eser elementlerin cildin gözeneklerinden nüfus etmesi sağlanır.Böylece organizmanın canlanmasını vücut fonksiyonlarının dengelenmesini sağlar.
 

Restaurant & Barlar

Doğadan gelen lezzetlerin, dünyaca ünlü mutfaklardan seçilmiş çok özel tatların, Altın Yunus’un mükemmel marina manzarası ile birleştiği muhteşem restaurant ve barlarımız.

 

BAKÜS RESTAURANT&BAR

Üzüm salkımlarının altında ılık gerence esintisi sizi serinletirken,huzuru hissettiren eşsiz manzarası,mum ışığı altında yudumlayacağınız zengin şarap koleksiyonu ve sizi olmak istediğiniz zamana götürecek doyumsuz canlı müziği ile Baküs’te gecenin bitmesini istemeyeceksiniz

Doğadan gelen lezzetlerin, dünyaca ünlü mutfaklardan seçilmiş çok özel tatların, Altın Yunus’un mükemmel marina manzarası ile birleştiği muhteşem restaurant ve barlarımız.

 


 

 

KAPTAN KAHVE

Altın Yunus’un  marinası ile bütünleşmiş Kaptan Kahvede YAZ – KIŞ akşamlar bambaşka olur.

 

YUNUS BALIK RESTAURANT

Taze balık çeşitleri,her türlü damak zevkine uygun hazırlanmış meze ve balık çeşitleri ile  vazgeçilmez  bir  Marina manzarası eşliğinde fasıl sohbetleri için Balık restaurantımız sizleri çağırıyor…

 

LOBBY BAR & PATİSERRİE

Bir gelenek olan Altın Yunus lobisi sizleri Klasik müzik eşliğinde muhteşem tatlılarını ve pastalarını tadıp, değişik aromalı kahvelerini yudumlarken gün batımı seyretmeye davet ediyor.

 

PETUNIA RESTAURANT

Otelimizin ana restaurantı olup, Ilıca Koyunu ayaklar altına alan muhteşem manzarasıyla ve  enternasyonel mutfağı ile  sizlere beklentilerinizin ötesinde ziyafet sunuyor.

 

 

MAGNOLIA RESTAURANT&BAR

Kış sezonunda A la carte olarak hizmet veren restaurantımız birbirinden harika  yemekleri ve eşsiz lezzetteki şarapları ile sizlere hizmet vermektedir.  

 

RELAX CAFE

Bio Venus bünyesinde hizmet veren cafemiz özel menüsü ve vitamin barı ile sizleri sağlıklı yaşama davet ediyor.

 

DISCO BAR

Kendinizi müziğin ritmine kaptırıp birbirinden lezzetli kokteylleri ile kış gecelerinde geç saatlere kadar eğlenebileceğiniz disco bar.

 

PLAJ SNACK BAR

Muhteşem mavi bayraklı  plajı ile  hizmet veren restaurant ve barımız,lezzetli menüsü ve egzotik kokteylleri ile sizleri bekliyor.

POOL BAR

Animasyon aktiviteleri ile eğlenirken tropikal kokteyllerle güneşin tadını çıkartabilir ve aperatif yiyecekler yiyebilirsiniz.

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (14227) kez ziyaret edilmiştir

gezinomi

olumluolumsuzyorumsuz 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Larsoy Turizm ve Seyahat Ltd. Şti

Adres : Andifli Mahallesi Liman Sokak No:4/B
Kaş / Antalya / Türkiye

Seyahat Danışmanınız: 0 242 836 38 40