Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00

İletişim

facebook Twitter


Dündar Termal

 
 

Çanakkale / Kestanbol Kaplıcaları

Önceki - Sonraki   (5/7)
oteller
 
 
Sınıfı : Özel Belgeli
İl :
İlçe :
 
 

Ezine'nin Kestanbolu Köyü yakınında bulunan bu kaplıcalar, çok eski tarihlerden beri insanlara şifa dağıtmaya devam etmektedir. Antik Alexandreia-Troas kentinin  eteğindeki kaplıcanın denize uzaklığı 2km.'dir.
Kaplıcanın 73 derece sıcaklığındaki suyu, demir ve kalsiyum içermektedir. Bu sudan, romatizma, nevrit, kadın hastalıkları ve solunum yolları rahatsızlıkları olan hastalar şifa görmektedirler. Ayrıca nekahat döneminde vücudu kuvvetlendirir ve kemikleri düzene sokar.

Kaplıca tesisleri bünyesinde, otel, havuz, banyo ve moteller bulunmaktadır.Ezine Kestanbol Kaplıcasının Konumu
Kestanbol kaplıcası Çanakkale’nin Ezine ilçesi’nin 18 km güney batısında Aleksandria Troois kalıntılarının eteğinde bulunmaktadır.
Ezine Kestanbol Kaplıcasın Ulaşım Olanakları

Kestanbol Kaplıcası, Çanakkale ili Ezine ilçesine 18 km uzaklıkta ve deniz kıyısından 3 km içeride yer almaktadır. Kaplıca Ankara’ya 671 km, İstanbul’a 333 km, Bursa’ya ise 284 km uzaklıktadır. Özel araçla, İstanbul’dan hızlı feribotla Bandırma’ya gidildiğinde ulaşım kolaylaşmakta ve yolculuk süresi kısalmaktadır. En yakın havaalanının bulunduğu Çanakkale kaplıcaya 75 km. uzaklıktadır. En yakın demiryolu istasyonları Bandırma ve Balıkesir ‘de bulunmaktadır.
Ezine Kestanbol Kaplıcası Deniz seviyesinden yüksekliği 90 metredir.

Ezine Kestanbol İklim Özellikleri

İklim ilin konumu nedeniyle geçiş özellikleri gösterir. Genellikle Akdeniz iklimi özelliği gösteren ilde ortalama sıcaklık 14,9 °C’dir. İç kısımlarda kuzey bölgede kış ortalama sıcaklığı çok düşer. Yıllık yağış ortalaması 629,1 mm.dir. Sonbahar ve ilkbahar en fazla yağış olan mevsimlerdir. Ortalama rüzgâr hızının 4,9 m/sn olduğu merkez ilçede egemen rüzgâr yönü kuzeydir. En çok poyraz, yıldız ve lodos esmektedir.

Ezine Kestanbol Kaplıcasının Tedavi Özellikleri

Kaplıca suyunun geleneksel olarak romatizma, kadın hastalıkları, solunum yolları, sinir ve kas yorgunluğu, eklem kireçlenmesi, ameliyat sonrası rahatsızlıklarında olumlu etki yaptığı görülmektedir.
Termal Su Özellikleri
Fiziksel Özellikler
Banyo ve içme kürlerine elverişlidir.
Kimyasal Özellikler
Klorürlü (Sodyumlu) Demirli / Florurlü radyo aktif birleşimi.
Fiziko- Kimyasal Özellikler
PH değeri 5,9
Toplam Mineralizasyon
21508 mg/litre mineral değeri vardır. 2650 picocuri / litre
Sıcaklık
82 °C Radon değeri


Ezine Kestanbol Kaplıcası Konumu

Kestanbol kaplıcası Çanakkale nin Ezine ilçesinin 18 km güney batısında Aleksandria Troois kalıntılarının eteğinde bulunmaktadır.


Ezine Kestanbol Kaplıcası  Ulaşım Olanakları

Kestanbol Kaplıcası, Çanakkale ili Ezine ilçesine 18 km uzaklıkta ve deniz kıyısından 3 km içeride yer almaktadır. Kaplıca Ankara ya 671 km, İstanbul a 333 km, Bursa ya ise 284 km uzaklıktadır. Özel araçla, İstanbul dan hızlı feribotla Bandırma ya gidildiğinde ulaşım kolaylaşmakta ve yolculuk süresi kısalmaktadır. En yakın havaalanının bulunduğu Çanakkale kaplıcaya 75 km. uzaklıktadır. En yakın demiryolu istasyonları Bandırma ve Balıkesir  de bulunmaktadır.

Ezine Kestanbol Kaplıcası Tedavi  Özellikleri

Kaplıca suyunun geleneksel olarak romatizma, kadın hastalıkları, solunum yolları, sinir ve kas yorgunluğu, eklem kireçlenmesi, ameliyat sonrası rahatsızlıklarında olumlu etki yaptığı görülmektedir.


Ezine Kestanbol Kaplıcaları Çanakkalede bulunur.Kaplıcada tatilinizi uygun fiyatta dinlenerek yapacağınız pansiyon, oteller, motel, apart, resort kaplıca tesisleri bulunur.Ezine Kestanbol  kaplıcası resimleri fotoğrafları telefonları bilgileri ilgili sayfalarda belirtilmiştir.Tatiliniz Ezine Kestanbol kaplıcasından bulacagınız kaplıca otelleri ve motellerinde dinlenme ve tatil yapma imkanı bulursunuz.Ezine Kestanbol Termal kaplıcası  bütçenize uygun fiyatlarda pansiyon otel moteli tatilinizi geçirmeniz için size sunar.Ezine Kestanbol  kaplıcalarının hamam spa ve masaj tesisinden faydalanabilirsiniz.Ezine Kestanbol  kaplıcalarına ulaşım kara yolu yadsa deniz yolu ile sağlanır.


 


 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (73794) kez ziyaret edilmiştir

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

Merhaba, ailece (4 kisi) oraya gelmek istiyoruz, fiyatlari ögrenmek istiyoruz. Fiat listesini gönderebilirmisiniz ? simdiden tesekkür ederim. Selamlar

yusuf.uenver , 23 Agustos 2016


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Türsab Logo

Turizm Atölyesi

Adres : Şenlikköy Mah. Halkalı Cad. Aqua Florya AVM
No:93 A blok P /102 Florya - Bakırköy - İstanbul

Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00