Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00

İletişim

facebook Twitter


Dündar Termal

 
 

Çanakkale / Kestanbol Kaplıcaları

Önceki - Sonraki   (8/12)
oteller
 
 
Sınıfı : Özel Belgeli
İl :
İlçe :
 
 

Ezine'nin Kestanbolu Köyü yakınında bulunan bu kaplıcalar, çok eski tarihlerden beri insanlara şifa dağıtmaya devam etmektedir. Antik Alexandreia-Troas kentinin  eteğindeki kaplıcanın denize uzaklığı 2km.'dir.
Kaplıcanın 73 derece sıcaklığındaki suyu, demir ve kalsiyum içermektedir. Bu sudan, romatizma, nevrit, kadın hastalıkları ve solunum yolları rahatsızlıkları olan hastalar şifa görmektedirler. Ayrıca nekahat döneminde vücudu kuvvetlendirir ve kemikleri düzene sokar.

Kaplıca tesisleri bünyesinde, otel, havuz, banyo ve moteller bulunmaktadır.Ezine Kestanbol Kaplıcasının Konumu
Kestanbol kaplıcası Çanakkale’nin Ezine ilçesi’nin 18 km güney batısında Aleksandria Troois kalıntılarının eteğinde bulunmaktadır.
Ezine Kestanbol Kaplıcasın Ulaşım Olanakları

Kestanbol Kaplıcası, Çanakkale ili Ezine ilçesine 18 km uzaklıkta ve deniz kıyısından 3 km içeride yer almaktadır. Kaplıca Ankara’ya 671 km, İstanbul’a 333 km, Bursa’ya ise 284 km uzaklıktadır. Özel araçla, İstanbul’dan hızlı feribotla Bandırma’ya gidildiğinde ulaşım kolaylaşmakta ve yolculuk süresi kısalmaktadır. En yakın havaalanının bulunduğu Çanakkale kaplıcaya 75 km. uzaklıktadır. En yakın demiryolu istasyonları Bandırma ve Balıkesir ‘de bulunmaktadır.
Ezine Kestanbol Kaplıcası Deniz seviyesinden yüksekliği 90 metredir.

Ezine Kestanbol İklim Özellikleri

İklim ilin konumu nedeniyle geçiş özellikleri gösterir. Genellikle Akdeniz iklimi özelliği gösteren ilde ortalama sıcaklık 14,9 °C’dir. İç kısımlarda kuzey bölgede kış ortalama sıcaklığı çok düşer. Yıllık yağış ortalaması 629,1 mm.dir. Sonbahar ve ilkbahar en fazla yağış olan mevsimlerdir. Ortalama rüzgâr hızının 4,9 m/sn olduğu merkez ilçede egemen rüzgâr yönü kuzeydir. En çok poyraz, yıldız ve lodos esmektedir.

Ezine Kestanbol Kaplıcasının Tedavi Özellikleri

Kaplıca suyunun geleneksel olarak romatizma, kadın hastalıkları, solunum yolları, sinir ve kas yorgunluğu, eklem kireçlenmesi, ameliyat sonrası rahatsızlıklarında olumlu etki yaptığı görülmektedir.
Termal Su Özellikleri
Fiziksel Özellikler
Banyo ve içme kürlerine elverişlidir.
Kimyasal Özellikler
Klorürlü (Sodyumlu) Demirli / Florurlü radyo aktif birleşimi.
Fiziko- Kimyasal Özellikler
PH değeri 5,9
Toplam Mineralizasyon
21508 mg/litre mineral değeri vardır. 2650 picocuri / litre
Sıcaklık
82 °C Radon değeri


Ezine Kestanbol Kaplıcası Konumu

Kestanbol kaplıcası Çanakkale nin Ezine ilçesinin 18 km güney batısında Aleksandria Troois kalıntılarının eteğinde bulunmaktadır.


Ezine Kestanbol Kaplıcası  Ulaşım Olanakları

Kestanbol Kaplıcası, Çanakkale ili Ezine ilçesine 18 km uzaklıkta ve deniz kıyısından 3 km içeride yer almaktadır. Kaplıca Ankara ya 671 km, İstanbul a 333 km, Bursa ya ise 284 km uzaklıktadır. Özel araçla, İstanbul dan hızlı feribotla Bandırma ya gidildiğinde ulaşım kolaylaşmakta ve yolculuk süresi kısalmaktadır. En yakın havaalanının bulunduğu Çanakkale kaplıcaya 75 km. uzaklıktadır. En yakın demiryolu istasyonları Bandırma ve Balıkesir  de bulunmaktadır.

Ezine Kestanbol Kaplıcası Tedavi  Özellikleri

Kaplıca suyunun geleneksel olarak romatizma, kadın hastalıkları, solunum yolları, sinir ve kas yorgunluğu, eklem kireçlenmesi, ameliyat sonrası rahatsızlıklarında olumlu etki yaptığı görülmektedir.


Ezine Kestanbol Kaplıcaları Çanakkalede bulunur.Kaplıcada tatilinizi uygun fiyatta dinlenerek yapacağınız pansiyon, oteller, motel, apart, resort kaplıca tesisleri bulunur.Ezine Kestanbol  kaplıcası resimleri fotoğrafları telefonları bilgileri ilgili sayfalarda belirtilmiştir.Tatiliniz Ezine Kestanbol kaplıcasından bulacagınız kaplıca otelleri ve motellerinde dinlenme ve tatil yapma imkanı bulursunuz.Ezine Kestanbol Termal kaplıcası  bütçenize uygun fiyatlarda pansiyon otel moteli tatilinizi geçirmeniz için size sunar.Ezine Kestanbol  kaplıcalarının hamam spa ve masaj tesisinden faydalanabilirsiniz.Ezine Kestanbol  kaplıcalarına ulaşım kara yolu yadsa deniz yolu ile sağlanır.


 
ÇANAKKALE BİGA ALIŞVERİŞ MERKEZİ

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (60828) kez ziyaret edilmiştir

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

kırklareli üniversitesi 4 sımıfta okuyorum hazırladıgım ezine kaplıcaları tezinin alan arastırması kısmını degerlendirmek üzere otelinizi ziyaret etmek istiyoruz görüşebilirmiyiz ilginiz icin tesekkürler serdal çolakoglu

serdal.colakoglu , 22 Mart 2015
yorum

odalarda termal su mevcutmu ve ücret nedir.teşekkürler

kara.kartal17 , 17 Ocak 2015
yorum

Geldim gördüm beğendim.Tesis güzel su güzel doğa güzel.Birde buna DENİZ Beyin önderliğindeki personelin çalışkanlığı da eklenince söylenecek söz kalmaz.Hayırlı kazançlar dilerim.

atillasevim44 , 22 Eylül 2013
yorum

Doğası, havası, suyun özellikleri, çalışanların canayakın olması çok güzel, fiyatlar bana göre çok da uygun değil, sabah kahvaltıları açık büfe olduğu için idare eder, ancak öğlen ve akşam yemeği vasat. Bölge sit alanı oldğu için sakin, yapılaşma yok, gürültü -kalabalık yok.Tarihi Antik kentin kıyısında, Tamkafa dinleme yeri, yani dinlenirsiniz. Otelde kalanların geneli sağlık turizmi için gelen yaşlılar, ben danışman bir sağlık personeli göremedim, işletmecilere tavsiyem suyun kullanımı için ilk gelişte sözlü ve yazılı brifing vermeleri ve işletmede sürekli bir sağlık personeli bulundurmaları,hizmeti ve müşteri memnuniyetini her zaman 1. sırada tutmaları ticareti 2.sırada tutmaları.

mavcilar , 27 Agustos 2013
yorum

annemle iki gün kaldık ama doyamadık aklınıza gelebilecek herşey mükemmeldi.İşletmecileri dört dörtlük ilgilendiler yemekler harikaydı tertemiz odaları bütün personele teşekkür ediyorum en kısa zamanda eşimle beraber gelicez.merak eden arkadaşlar hiç düşünmeyin fiyatları da çok uygun

olenedek_bt , 13 Agustos 2013
yorum

Kaplıca yeni tadile edilmiş herşey yenilenmiş su çok önemli ve nitelikli bir su böylesi daha yakışır. Çok kaliteli bir hizmet süreci başlamış.emeği geçen herkesin eline sağlık

akinaktas , 13 Agustos 2013
yorum

Değerli dostlar yorumlarınızı belli periyodlarla okumaya ve cevaplamaya devam ediyorum. Dikkatinizi çekmek istediğim bir konu var. Bu site bizim dışımızda kurulmuş ve kontrolümüzde olmayan bir sitedir ve tamamen ziyaretçilerimizin yorum yaptığı bir sitedir. bu konuyu gözönünde bulundurarak cep telefonu yada ev telefonu bırakmamanız güvenliğiniz açısından önemli olabilir. İlla bırakacaksanız mail adresi bırakırsanız iyi olur. Bu arada site sahiplerinin olumlu ve yapıcı tavrı için teşekkür etmek isterim. resepsiyon numaralarımızdan fiyat bilgisi alabilirsiniz. 0286-6375200-6375184-6375223. bazı sitelerde verilen telefon numaraları bize ait olmadığından misafirlerimiz telefon numararınıza cevap yok diye serzenişte bulunuyorlar. bu konuya dikkatinizi çeker sağlıklı günler dilerim.

kestanboltermal , 13 Agustos 2013
yorum

annem, ablam ve babam gitmiş çok memnun kalmışlar kaplıca suyundan 1 kez girmek bile çok fark etmiş bende gitmek istiyorum

skaratekin , 17 Temmuz 2013
yorum

yorumların cogunu okudum herkes memnun kaldıgını soyluyor. bızde tesıslerinize misafir olmak istiyoruz. ancak gecelık fıyatlarınızı ogrenebılırmıyım.sımdıden tesekkurler..

force_harun.39 , 16 Haziran 2013
yorum

Ümit bey değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ancak güzel görmek güzel bakmakla olur. güzel yüreğiniz için sağolun. sizin gibi istanbul beyefendisi kültürlü bir dost kazanmaktan mutluyum. herzaman beklerim. selam ve saygılar.

kestanboltermal , 05 Mayis 2013
yorum

Babam ve agabeyim 3 gündür yenilenmis tesislerde kalmaktalar. Gerek tesisler ve gerekse personelden ve yemeklerden cok memnunlar.

gulayeren4 , 30 Nisan 2013
yorum

Değerli Dostlar, Hepinizin yorumlarını okudum ve belli periyodlarla okuyorum. Biz Kestanbol Kaplıcalarının yeni işletmecileriyiz. 8 aydır tadilat ve yenileme yapıyoruz ve yeni bitirdik. Hatırlatmak isterimki burası sit alanı içerisinde ve tarihi binalardan oluşmakta ve dolayısıyla çok büyük yapısal değişiklik yapılamamakta. Ancak biz tarihe dokuya uygun kanunların izinverdiği ölçüde hijyen ve halk sağlığını gözönüne alarak maksimum yapılabilecekleri yaptık. müdavim ziyaretçilerimiz buraya gelince şaşıracaklar buna eminim. tüm odalarımızda termal banyo, klima,tv,minibar,internet telefon mevcut. ayrıca iki ayrı termal havuzumuz var. konaklamayı düşünmeyen misafirlerimiz içinde saatlik ve günlük termal banyolar mevcuttur. sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri açık büfe ikramımızdır. 24 saat oda servisi, fizyoterapi masaj ve doktorumuz vardır. denize 1500 metre mesafedeyiz ve yaz tatili için gelecek misafirlerimiz için plajımız açık olacaktır. ayrıca hergün plaja servislerimiz olacaktır. size 5 yıldızlı otel konforu vadetmiyorum ama hizmet ve hijyen konusunda garanti veririm. ben ve ekibim sizleri bekleriz. Yeni web sitemiz hazırlanmakta ancak eski sitemiz halen yayındadır. www.kestanboltermal.com ayrıca kestanboltermal@gmail.com adresinden ve 0286-6375200, 6375223 nolu telefonlardan bana ulaşabilirsiniz. lütfen resepsiyondaki görevliden beni bağlamasını isteyiniz. kredi kartı geçerlidir ve taksit imkanlarımız vardır. sağlık bakanlığından sevkli hasta kabulüne ise yaklaşık 1 ay sonra başlayacağız. selamlar İşletme müdürü Yusuf Öztürk

kestanboltermal , 24 Mart 2013
yorum

Tesisimizin tüm odalarında termal küvet mevcuttur. Ayrıca konaklamayı tercih etmeyen misafirlerimiz için günlük saatlik kür odalarımız ve termal küvetlerimiz mevcuttur. Lütfen fiyat bilgisi ve rezervasyon için telefonla irtibat kurunuz. 1 mart itibariyle hizmete başlıyoruz. bekleriz

kestanboltermal , 13 Subat 2013
yorum

merhaba ben anklazon spondılıt hastasıyım.odada termal su banyosu varmı. toplu yerlerde kullanamam.fıyatlarınız nedr. ıçerıgı nelerdr.

aytensurmeli_ , 22 Ocak 2013
yorum

selamlar arkdaşlar şu anki durumunu görseniz eminim ki;ordan ayrılmak istemeyeceksiniz.tek kelime süper oldu.çok yakında hizmete açılacak inşaallah.ben de oradaki tadilatta bulundum, tek kelime süperrr. ÖMER Usta.

omerakyel17 , 19 Ocak 2013
yorum

Yorumların Tamamını Okudum. Mart 2012 tarihinden itibaren bu Kaplıcanın yeni işletmecileriyiz. Su kalitesine Hizmet kalitesinide ekleyebilmek için 7 aydır tadilat yapıyoruz. baştan sona yeniledik. Halkımıza ve Çanakkaleye yakışır bir tesis ortaya çıkartıyoruz. Geldiğinizde memnun kalacağınızı umuyorum. Çok yakında hizmetinizdeyiz. Bekleriz. Yusuf Öztürk

yusufozturk20 , 09 Kasim 2012
yorum

Ben kotulediginiz kaplıcaya 15 senedir giderim. Allah isletenden de oraya ruhsat verenden de razı olsun. Bircok derdime deva buldum. Bu sene gene gidecegim annemi de goturecegim Isaallah.

ebariss , 08 Ekim 2012
yorum

oda fiyatlarınızı ve oda özelliklerini otel hakkında tanıtıcı bilgi alabilirmiyim..basriakar17@hotmail.com

Misafir , 17 Ekim 2011
yorum

arkadaşlar biz eşimle her sene gidiyoruz 3 gün sonra da kızımı ve oğlumu da götürmeye karar verdik yani ailece çok şifalı suyu var temiz hava sessiz sedasız bir yer tam kafa dinleme yeri persioneli de çok iyi hele de İsmail abinin yemekleri mükemmel daha şimdiden ellerine sağlık ustamm bekle yine geliyoruz :))görüşmek üzere 30 08 2011 GÜLSÜM BİLİR

gulsumbilir , 30 Agustos 2011
yorum

mükemel hizmetiniz var ben eşim ile 3 sene üst üste geldim 20 gün kaldım dostlarımada anlatıyorum kısmetse işlerimden boşluk bulursam gelmeyi düşünmekteyim başarılar...

Misafir , 01 Haziran 2011
yorum

çok güzel bir yer doğa ile başbaşa şifa arayanlar için çok güzel bir yer lüks tatil yapmak isteyenler için önermem şifa arayanlara öneririm ilkbahardan sonbahar arası gitmekteyim her türlü hizmet sunulmakta kış döneminde gitmediğim için bilemiyorum.

Misafir , 14 Mayis 2011
yorum

suyuyla dogasıyla tabiyatıyla personeliyle bozulmamış doga dokusuyla harika bir yer

avrupal-2011 , 21 Subat 2011
yorum

GATA Hidroklimatoloji baskanı DOÇ.Dr. Ersin ODABASI` nın " son bilimsel yayınlarda özellikle Radon içeren kaplıcaların AS tedavisinde çok onem kazandığını" söylemesi üzerine , Ezine Belediyesine (Çanakkale) ait, Türkiyenin Radon içeren baslıca kaplıcası KESTANBOL kaplıcasına gittim...Hekim olmam sebebiyle de konuyu arastımaya koyuldum..yurtdısında radon tedavi ünitelerinin bulundugunu okuyunca merakım daha da arttı..aslında kaplıcaların etki mekanizmalarının, hipotalamus üzerinden, ısı sok proteinleri aracılıgı ile gerçeklestiğini hatırlıyordum ancak burada sözkonusu olan konduksiyon yoluyla olan ısı artişi ya da deri yoluyla vücuda alınan elementler veya yine deri yoluyla ortama salınan toksinler degil cok kısa surede bütün vucuda nufuz edebilen radon gazı idi...yine birçok kaynakta belirli seviyedeki radon aktivitesinin, dna tamir mekanizmaları üzerine olan olumlu etkilerini ve hücre yenilenmesini tetiklediklerini okuduğumda ise bu tür sulara neden "genclik suyu&

Misafir , 14 Aralik 2010
yorum

arkadaşlar büyük haksızlık yapıyorlar..burası 5 yıldızlı bir otel değil ayağına hizmet beklensin.kurban bayramında gittim doğası güzel suyunun da gerçekten faydalı olduğunu düşünüyorum.ayrıca parasını da hemen almadılar odaları dolaştıktan sonra alındı.benim solunum problemim var kesinlikle tekrar gidicem.

adınız , 24 Kasim 2010
yorum

Burası GERÇEK KAPLICA..tatil köyü değil..sadece Kastamonu da KESTANBOL vesilesi ile GEBE kalan, kendim gibi tedavi olan birçok tanıdıgım var..sacma sapan yorumlar yapmayın..``ŞİFA`` arayan KESTANBOL`a gitsin... Artık nerdeyse her otel , termal-otel adını aldı..hepsi ısıtılmıs sular ile kaplıca-termal merkez oldu..Ticari sistem öylesine acımasız ki otel işletmecileri nerden nasıl musteri kaparızın pesindeler..dogrunun artık onemi yok..cakma kaplıcaların denetimi zaten yok..üstelik bakanlık artık mineral oranı 1gr/lt altında olan otellere de ruhsat veriyor.Bunun sonucunda ülkemizde, Termal-devremulk adı altında yeni bir pazar olustu ki tam bir sağlık skandalı..Durdurabilene ask olsun..herkes nemalanıyor..15 günlüğü en ucuzu 10 bin liraya satılıyor. 24 kisiye satılınca 240 bin lira..bir de yıllık 300-500 lira aidat ları ekleyince soygunun büyüklüğü ortaya cıkıyor.. oysa 50 metre kare nin maliyeti 50 bin lira....oysa sadece ödediğin aidat ile her yıl baska yerlerde tatil yapabili

rıfat yalcınkaya , 16 Kasim 2010
yorum

Servis konusunda bir yorum yapamiyacagim. Ilk kaplica tecrubemiz oldu. 1 saatlik umumi kullanim ucreti 5 tl. 2. saate gectiginizde ekstra para talebinde bulunuluyor. Bence suyun sifasi icin gidilebilecek bir yer.

M Gulfidan , 14 Kasim 2010
yorum

Amacınız ne ise kaplıca sıze oglegorunur. Amacınız tıka basa lezzetli yemekler , ayaga hizmet , guleryuz ise buraya gitmeyin . Ama derseniz ki kendimle karımla cocogumla basbas kalayım bir dag bası olsun . Turkiyenin belki dunyanın en sifalı sularında bol bol limitsiz yıkanayım , ekonomik olsun . Yemek icmek onemli degil . Iste bursaı tam sizin icin . Ayrıca tesis denize 2 km kadar mesafede. ` km ilerde egenin turquaz suları sizi bekliyor. Yazın giderseniz hem deniz keyfi hem kaplıca . Varsa bir bnzeri daha soyleyin oraya gidelim . Kestanbol bir cennet. Isletim iyilestikde ucret artar . Orta direge o tip yerler hayal olur . Aman sklı kalsın bize kalsın . Biz bize yeteriz . Allah bu tip yerleri dar gelirliler icin isletenlerden razı olsun .

adınız , 10 Kasim 2010
yorum

bu kadar güzel biyer daha önce görmedim süper...

kestanbollu , 27 Ekim 2010
yorum
iyi ki gitmisim..burası tanınmalı......

bazı tipler kendi sacma sapan istekleri yerine getirilmeyince baslıyorlar karalamaya...neyseki yukarda olumsuz yazan tipitiplere inanmadım ve bu doga harikasını gorme sansım oldu..cok faydalandım..yemekler superdi..ustelik ekonomikti..bu bolgenin tanıtılması lazım..buraya yazmakla bitmez....

bahattin durgun , 23 Haziran 2010
yorum
değişti

evet kaplıcanın işletmecisi değişti fakat bazı arkadaşlar eleştirirken haksızlık yapıyorlar işleme ve yatırım alanında eksikler olabilir ancak su kalitesi tartışmasızdır yeni işletmeci müşteri fikirleri ile kurumu yönetmek istiyor şikayet ve önerilerinize açıktır

kartal , 18 Mayis 2010
yorum
değişim var değişim

bildiğim kadarıyla işletmeciler değişmiş.bu önemli ve güzel yeri şifa arayan insanlara daha iyi hizmet verebilmek için de değiştirme gayretleri var.bizzat gördüm bunu.zaten suyunun şifası konusunda hiçkimsenin en ufak endişesi bile yok.sorun biraz hizmet biraz itina idi.ve o da hallediliyor şu aralar.burada şunuda belirtmek gerek kaplıca şifa aranılan yerdir iyi yemek iyi ambiyans faln değil.o yüzden türkiyenin en şifalı suyunu eski işletmeciler iyi dğilmiş diye gözardı etmemek lazım.en şifalı su su derken bunu öylesine söylemedim.isteyen arştırsın.zaten baştada dediğim gibi eksik olan hizmet anlayışında da düzelmeler var lütfen bunları gözardı etmeyiniz.normalde böyle yorumlarda bulumayı sevmem ama bunları gerçekten şifa arayan insanların şifa bulması için yazdım.saygılarımla.

enes aydın , 24 Mart 2010
yorum
vijdanlı olalım

Lütfen yanlış bilgi vermeyelim... ben çok memnun kaldım..hatta annemleri de götürdüm..ve onlar da bana defalarca teşekkür etti...

emre yanık , 29 Ocak 2010


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Türsab Logo

Turizm Atölyesi

Adres : Şenlikköy Mah. Halkalı Cad. Aqua Florya AVM
No:93 A blok P /102 Florya - Bakırköy - İstanbul

Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00