İletişim

facebook Twitter 
 
Çanakkale / Ayvacık Tuzla Köyü Kaplıcası Önceki - Sonraki   (3/12)
Ayvacık Tuzla Köyü Kaplıcası
 
 
Sınıfı : Özel Belgeli
İl :
İlçe :
Adres : Ayvacık Tuzla Köyü
 
 

Çanakkale, Ayvacık Tuzla Köyü'nün doğusunda bulunan ve içerisinde 80 C. Termal suyu olan kaplıca Çanakkale Valiliği tarafından değerlendirilmiştir. Bu kaplıca suyu romatizma ve kadın hastalıkları başta olmak üzere bir çok hastalığa iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra sıcak su kaynağının yakınındaki çamur banyosu da birçok hastalığı iyileştirmektedir.


Kaplıcanın bulunduğu yerin dağ eteklerinden çıkan suyu bol tuz içermektedir. Bu nedenle de buraya tuz elekleri yapılmıştır. Bu eleklerde su kaynatılarak tuza dönüştürülmektedir. Sıcak havalarda bu sudan oluşan tuzlar kurutularak halk tarafından kullanılmaktadır.

ÇANAKKALE OTOBÜS FİRMALARI

 
Bu sayfa 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren : (17085) kez ziyaret edilmiştir

daha önce ablam gelmiş memnun kalmış birlikte gelmek istiyoruz tuzla köyü kaplıcası açıkmı fiyatlar nedir çeşitli yorumları okudum durumu ilk elden öğrenmek istiyorum

pppervin , 01 Mart 2014

Tzula Kaplıcasına konaklamak için gittim bir gece mecburen kaldım. İnanılmaz kötü şartlar. Tedavi ümidiyle gelen insanlara yazık. Yetkililer biran önce buraya elatmalı ve gerekirse kapatmalı. İşletmecilere tavsiyem ya hijyen ve insani şartları oluşturun yada bırakın başkaları yapsın. O şekil hizmet vermek insanımıza hakarettir. Yorumlara baktım Kestanbol Kaplıcası ile karşılaştıran insanları gördüm şaşırdım. karşılaştıran arkadaşlara tavsiyem gidip bir görsünler.

elistekin , 18 Kasim 2013

mrb ben tekirdagdan yazıyorum ilk defa kaplıcaya gitmeyi düşünüyorum hangi güzergahtan gelebilirim birda apartmı yoksa otelmi anlamadım fiyatları knusunda bilgilendirirseniz çok sevinicem

fadimeerkaya_ozdemir , 26 Mayis 2013

kaplıca fiyatlarının ne kadar.günde kac öyün yemek var

orhan.ozden , 05 Mart 2013

ben kendim pazarlama işi yapıyorum izmirde birgün çanakkale taraflaına satışa çıktım tesadüfen satış yapa yapa en son tuzla köyüne gittim akşam aracım bozuldu geceyi termalde geçirdim sağolsunlar bana çok yardımcı oldular burdan tuzla halkına ve termal işleten arkadaşa tşk ediyorum bana yaptıklarırı yardımdan dolayı

ciksi21 , 09 Haziran 2012

METİN ALTAY (spa manager) tel...SPA; 02867438713 Office;02867438642

mustafasade , 02 Ocak 2012

tuzla köyü kaplıcası açıktır. lütfen yanlış bilgi vermeyelim. ben orda kalan bir öğretmenim gayet güzel ve personel de canayakın. numarası arkadaşın da dediği gibi 0 286 743 87 13 fatih arkadaşımın da dediği gibidir herşey.

lütfen dikkat !!! , 13 Ekim 2010

Bu arkadışımız tam emin olmadığı halde Tuzla Kaplıcalrı hakkında yorum yapmıştır.Tuzla Köyü Kaplıcaları şu anda hizmete devam etmektedir.İl özel idareye ait Tuzla köyü Muhtarlığına işletme hakkı verilmiştir.Bu şifalı suyun kaynağı Tuzla köyünden kendi kaynağından çıkmaktadır.Kestanbul kaplıcaları ise bu suyu artezyen çalışmaları ile kullanmaktadır.Bu Tuzla kaplıcası Tuzla köyünde olup nadide bir şifa kaynağıdır.3 öğün yemeği odalarda bulunan küvet ve aile içinhavuz olarak hizmetini sürdürmektedir.Burda kaplıcada tatile gelen bir misafir olarak bunu yazma gereğini kendimde hissettim.Gerekli bilgiyi Şu telefondan alabilirsiniz:0286 743 87 13 şifa bulmanız dieğiyle Fatih Işıldak 26 Temmuz 2010

Fatih Işıldak , 26 Temmuz 2010
lütfen dikkat

bu otel kapanalı neredeyse 1 yıl oldu... lütfen yanlış bilgi vermeyelim..buhar gücü ile elektrik üretimi yapılacakmış.. buraya cok yakın olan kestanbol kaplıcası 12 ay açık olup ciddi bir yenileme,tadilat görmüş.bir cok oda ve havuzlar 1. sınıf fayans ve malzeme ile eski köhne halinden kurtulup,modern bir görünüme kavusmuş. yorum yapan bazı satılıklar yalan ve yanlış bilgi ile insanları kandırıyorlar.burası hem çok ucuz hem de dünyanın denize bu kadar yakın olan ve su kalitesinin,niceliğinin ve niteliğinin yurtdışı üniversitelerde de bilimsel olarak kanıtlandığı tek kaplıcası..

ahmet yılmaz , 29 Ocak 2010


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi görüsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.