Seyahat Dan覺man覺n覺z: 0850 360 16 00

襤letiim

facebook Twitter


D羹ndar Termal

 
 

Bursa / Yeni Kapl覺ca - Karamustafa Hamam覺

琄ceki - Sonraki   (5/15)
oteller
 
 
Snf : zel Belgeli
:
愮蔒 :
Adres : K羹k羹rtl羹 Mah.Yeni Kapl覺ca Cad. No:6
 
 

                       karamustafahamam           

   Yüzy覺llardan bu yana tarihi dokusu ve sular覺yla koruduumuz geçmiten günümüze uzanan bir sal覺k p覺nar覺d覺r.

Yeni Kapl覺ca; Kanuni Sultan Süleyman '覺n baveziri Rüstem Paa taraf覺ndan 1955 y覺l覺nda yapt覺r覺lm覺t覺r. Büyüklük ve görkemlilik yönünden Osmanl覺 Dönemi 'nde yap覺lm覺 kapl覺calar覺n ba覺nda gelir ve tamamen Türk eseridir.

Yeni Kapl覺ca; kese, sabunlu masaj, yal覺 masaj, tamamen termal sularla 覺s覺t覺lm覺 saunalar ve bu konularda sertifikal覺 uzman personelle sizlere hizmet vermektedir.                                                                                         

 

 

 Kaynarca Umumi Bayanlar Bölümü:

 Haftan覺n 7 günü sadece bayanlara 07:00-23:00 saatleri aras覺 hizmet vermektedir. Giri Dinlenme ve giyinme k覺s覺mlar覺ndan olumaktad覺r. Masözler taraf覺ndan masaj ve kese hizmeti verilmektedir. Ayr覺ca uzman masöz taraf覺ndan da yal覺 masaj ve ada da yap覺lmaktad覺r. Otel Bölümü sezonluk aç覺kt覺r. 52 Yatak Kapasiteli Otel 15 Haziran ve 15 Eylül tarihleri aras覺nda hizmet vermektedir. Kaynarca Kayna覺:82,4° C olup 1150,549mg/lt. mineralizasyon ta覺maktad覺r.
 
 
 

 Bursa Yeni Kapl覺ca Umumi Erkekler Bölümü Sabah 05:00 – 23:00 saatleri aras覺 banyo müterisine hizmet vermektedir. Haftan覺n 7 günü erkekler bölümü hizmet vermeye devam etmektedir. Yenikapl覺ca kubbeleri ile 1555 y覺l覺n覺n dokusunu hala üzerinde bulunduran bir sanat mimarisidir. Kubbeleri ayakta tutan sekiz adet kemer bulunmaktad覺r. Kapl覺ca klasik dönem Osmanl覺 kapl覺cas覺d覺r. Kapl覺ca içerisinde Giri bölümünde Emanet ve güvenlik kasas覺, Orta bölümde as覺rl覺k bir ad覺rvan, etraf覺nda bulunan localar çay oca覺 ve dinlenme lobisi iç k覺s覺mda umumi yatakl覺 bölümler ve localar, asma kat k覺sm覺nda hususi yatakl覺 bölümler ve localar ve giyinme bölümlerinden olumaktad覺r.
Soukluk bölümü ise dinlenme bölümü, yal覺 ve sabunlu masaj bölümü, lavabolar, t覺ral覺k k覺s覺mlar ve havlu sarma bölümlerinden olumaktad覺r.

S覺cakl覺k bölümü ise büyük kubbesi ve üzerinde 60 adet cam fanus ile gündüz ayd覺nlatmay覺 salar. Tarihi havuz ba覺nda ifal覺 sular覺n akt覺覺 aslan az覺 s覺ral覺 etraf覺nda loca bölümleri, 40 kurnan覺n bulunduu onlar覺 saran as覺rl覺k çiniler, egzotik ve gizemli bir dünyay覺 hayal ettiren üük terleteni yeil halvet bölümü ile giyinmelik soukluk ve s覺cakl覺k bölümleri ile tam bir Osmanl覺 tarihi kapl覺cas覺d覺r.
Kapl覺can覺n hususi aile banyolar覺 ailenizle tercih edebileceiniz mükemmel nezih bir ortam sunmaktad覺r. Hususi aile bölümünün alt kat覺nda iki lüks kabin ikinci kat覺nda bir lüks kabin (dinlenme salonu, lavabo, wc, saç kurutma makinesi, özel küvet, dua kabin, masaj masas覺, üç kurna ve tabandan 覺s覺tma sistemi ile içinizi 覺s覺tacak.) bulunmaktad覺r.
 

 
Karamustafa bölümü iki birimden olumaktad覺r.

Karamustafa Umumi Erkekler Bölümü : Yenikapl覺can覺n Minyatürü eklindedir. Hamam Hizmeti yan覺 s覺ra 6 odas覺 13 yatak kapasitesi ile otel olarak ta kullan覺lmaktad覺r.

Karamustafa Hususi Aile Banyolar覺 ve Oteli :
Otelin 1. kat覺nda 25 adet evli çiftlere tahsis edilen hususi banyolar bulunmaktad覺r. 襤kinci kat覺nda ise 15 otel odas覺 30 yatak kapasitesi ile(termal kaynakl覺 küvet, wc, saç kurutma makinesi, tv, buzdolab覺, telefon, ayr覺ca ortak mutfak ve dinlenme lobi bölümleri) hizmet vermektedir. KARAMUSTAFA KAYNAI 57,6 C olup1268,593 mg/lt mineralizasyon ta覺maktad覺r.
 

 
 
Bu sayfa 1 Aralk 2010 tarihinden itibaren : (300916) kez ziyaret edilmitir

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

ben de cok sorulan soruyu soruyorum 繹z羹r evlilik c羹zdan覺 isteniyor mu?

dvrmert , 06 Ocak 2016
yorum

Son zamanlarda 癟al覺an personelin 繹zellikle 癟ay b繹l羹m羹 s覺f覺r bug羹n yine ordaydim bir ayran i癟tim resmen su m羹teriye kar覺 argo kelimeler yazikyani

asalibrahim , 22 Aralik 2014
yorum

ben 42 y覺d覺r karamustafaya giderim ve sal覺kl覺 olduunu da biliyurum istirahat etmek saliiniz i癟in her ey planl覺 hizmetler aksam覺yur ama aksasa bile sikint覺 olmuyur bu sayfalara gelii g羹zel yaz覺 yazmayal覺m bir sefer gitme 覺le sen oras覺 i癟in olumlu veya olumsuz diyerek yazarsan kime h覺zmet etmi olursun 1 k覺lometre ilerisi k羹lt羹r park覺 otormak gezmek i癟in harika yemekleri desen g羹zel yeterk覺 sen g羹zel bir g繹zle bak hepinize sayg覺lar selamlar

mltmemet115 , 28 Nisan 2012
yorum
s羹per

bu hamama 4 kere gittim ve bel f覺t覺g覺m gecti.her keze tavsiye ederim

samet 繹zt羹rk , 10 Ocak 2010
yorum
m羹kemmel

arkadaslar ben b覺r sefer g覺tt覺m cok guzel b覺r yer g覺tmek 覺steyen tum genc bay arkadasslar覺mas tavs覺ye eder覺m b覺r sefere g覺d覺n ve neden g覺d覺n ded覺g覺m覺 anl覺yacaks覺n覺z hamamda var odada

centrmen , 25 Kasim 2009


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi g顤sleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

T羹rsab Logo

Turizm At繹lyesi

Adres : enlikk繹y Mah. Halkal覺 Cad. Aqua Florya AVM
No:93 A blok P /102 Florya - Bak覺rk繹y - 襤stanbul

Seyahat Dan覺man覺n覺z: 0850 360 16 00