Seyahat Dan覺man覺n覺z: 0850 360 16 00

襤letiim

facebook Twitter


D羹ndar Termal

 
 

Bursa / Oylat K繹y Kona覺

琄ceki - Sonraki   (10/15)
oteller
 
 
Snf : Butik Otel
:
愮蔒 :
Adres : hilmiye k繹y羹 癟覺k覺覺 oylat kap覺lcar覺 mevkii
 
 


Oylat ilçesi 襤negöl’e bal覺 bir kapl覺ca bölgesidir. Bölgede yeilin ve tabiat覺n tüm güzelliklerini görmek mümkündür. Ayr覺ca Oylat ta Türkiye nin en büyük maralar覺ndan biri mevcut olup, turistik amaçl覺 ziyaretlere aç覺kt覺r. Tesisimiz bu doa harikalar覺n覺n bir araya geldii noktada sizleri a覺rlamak için hizmete aç覺lm覺t覺r.

Oylat Köy Kona覺; 襤negöl merkeze 24 km Oylat kapl覺calar覺na 3 km dir. Oylat yolu üzerinde Hilmiye Köyünün ç覺k覺覺nda yer almaktad覺r. .
 

Tesisimiz Hakk覺nda Ek Bilgiler;

Kalabal覺k ve gürültüden uzak butik aile oteli tarz覺nda hizmet verdiinden istee göre aile gruplar覺na tüm otel tahsis edilebilinir. 5 adet oda bulunmaktad覺r. Köy Kona覺m覺zda 覺s覺tma sistemi olarak kalorifer kullan覺lmaktad覺r. Her oda için 24 saat s覺cak su hizmeti sunulmaktad覺r.
Tesisimizde televizyon seyretmek için salon, dinlenmek ve sohbet amaçl覺 olarak d覺 ve iç çardaklar mevcuttur. Ayr覺ca kendi bilgisayar覺n覺zla kablosuz internet (wireless) ten istediiniz yer ve odan覺zdan ücretsiz yararlanabilirsiniz. Köy kona覺 olarak siz ve çocuklar覺n覺za doay覺 hissettirmek için bahçemizde kaz ördek tavuk gibi sevimli canl覺larda beslemekteyiz. Yöresel ve farkl覺 yemek çeitlerimiz hizmetinizdedir.
  


 

Oylat maaras覺, 襤negöl’ün 17 km güney dousunda bulunan Hilmiye köyünün 1 km güneyinde, Oylat kanyonunun sona erdii noktada yer al覺r. Kona覺m覺za 100 metre mesafede bulunan Oylat Maaralar覺 bölgedeki önemli tarihi ve turistik yerlerden biridir. Oylat Maaras覺 ve gezi programlar覺 hakk覺nda Köy Kona覺 yetkilileri yard覺mc覺 olmaktad覺r.
 
Oylat maaras覺 birbirine bal覺 iki kattan meydana gelmekte olup toplam uzunluu 665 metredir. Genel olarak menderesli bir profile sahip olan maaray覺 geliim özelliklerine göre iki bölüme ay覺rabiliriz. Giriten büyük çöküntü salonuna kadar olan bölüm, dar galerilerden olumutur. 2-5 metreler aras覺 genilikte olan bu bölümün tavan yükseklii ortalama 15 metre civar覺ndad覺r. Burada dev kazan覺 ve damlata havuzlar覺 geni yer kaplar. Ayr覺ca dört-be metre kal覺nl覺覺nda çak覺l depolar覺 ( taraça eklinde) ile bunlarla altlar覺nda cilalanm覺 yüzeyler görülür. Buna kar覺l覺k maaran覺n ikinci bölümü büyük bir çöküntü salonundan olumutur.

                                                                                                                                                                                  

    


Bizans 襤mparatorluunun hüküm sürdüü y覺llarda 襤negöl ve çevresine hakim olan Tekfurun bir k覺z覺 vard覺r. Birgün k覺zca覺z rahats覺zlan覺r ve yataklara düer. Dönemin ünlü hekimleri dahi k覺z覺n derdine çare bulamazlar.K覺z覺n rahats覺zl覺覺 uzun sürer. Bu durum Tekfuru bir hayli üzer. K覺z覺n覺n çektii ac覺lara dayanamaz. Uygulanan tedavilerin sonuç vermemesi üzerine, doktorlar, k覺zca覺z覺 hem göz önünden uzaklat覺rmak hem de son bir tedavi ans覺 vermek için orman覺n içinde bulunan kapl覺caya gönderilmesini uygun görürler.K覺z覺 kapl覺caya götürürler ve son günlerini geçirdiine inan覺ld覺覺 için Ölyat derler ve b覺rak覺rlar. Çaresiz hastal覺覺 olduuna inan覺lan Tekfurun k覺z覺 bu sularda y覺kanarak gün geçtikçe iyileir ve eski sal覺覺na kavuarak saraya geri döner. O gün bugündür Ölyat kapl覺calar覺 halk taraf覺ndan bir ifa kayna覺 olarak bilinir ve kullan覺l覺r.Bu ifal覺 su yine o sudur. Fakat Ölyat'覺 Oylat yapm覺t覺r.

• K覺 bahçeli terasl覺 oda: 2 Kii kahvalt覺l覺 150 TL, 2 kii kahvalt覺 + akam yemei 190 TL
•  Normal oda: 2 Kii kahvalt覺l覺 130 TL, 2 kii kahvalt覺 + akam yemei 170 TL
•  Halk Bankas覺 ve HCBS Kredi kartlar覺na 4 taksit yap覺l覺r, pein ödemelerde %10 indirim yap覺l覺r
• Gruplara özel fiyatlar verirlir.Grup yemekleri, kahvalt覺 ve organizasyonlar için kapal覺 k覺 bahçeli ömineli 50 kiilik yerimiz mevcuttur
 
Bu sayfa 1 Aralk 2010 tarihinden itibaren : (30947) kez ziyaret edilmitir

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

bu oteli bilmem ama personeli 癟ok eitimsiz hitap ekilleri insanlara 癟ok k繹t羹 telefonla irtibata ge癟ilemeyen bir firma arad覺覺n覺zda size yard覺mc覺 olunamayacak kadardonan覺ms覺z personele sahip 繹zellikle telefonu a癟an resepsiyon g繹revlisi konuma vehitab覺 癟ok k繹t羹 s覺rf onlarla konuunca otelde kalmaktan vazge癟tim

habibe_hashas_ , 23 Subat 2013
yorum

oylat k繹y kona覺 butik otelde kapl覺ca havuz varm覺?acele yan覺t bekliyorum.

eperuze , 20 Subat 2013
yorum

kendinizi 癟ok iyi hissedebileceiniz, b羹t羹n sitrest ve dertlerinizi unutturacak bi yer herkese tavsiye ederim

e-postan覺z , 19 Ekim 2011


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi g顤sleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

T羹rsab Logo

Turizm At繹lyesi

Adres : enlikk繹y Mah. Halkal覺 Cad. Aqua Florya AVM
No:93 A blok P /102 Florya - Bak覺rk繹y - 襤stanbul

Seyahat Dan覺man覺n覺z: 0850 360 16 00