Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00

İletişim

facebook Twitter


Dündar Termal

 
 

Ankara / Ayaş İçmece ve Kaplıcaları

nceki - Sonraki   (9/19)
oteller
 
 
Snf : Özel Belgeli
l :
le :
Adres : Ayaş Beypazarı Yolu 23. km
 
 

 Tarihden bugüne kadar şifalı etkileri bilinerek insanlar tarafından kullanılan Ayaş içmece ve kaplıca suyu, sıcaklığı, radyoaktivitesi ve içerisindeki minareller bakımından dünyaca ünlü Avrupa'daki Kardlspat suyunun aynısıdır.

 

İçme olarak dünyada bu özelliklere sahip üçüncü bir su yoktur. Banyo olarak da şifalı etkisi bakımından yurdumuzda bulunan diğer sıcak kaplıca sularının başında yer alır. TESİSİMİZ 12 AY AÇIKTIR.

Sağlık Kurul raporu veya heyet raporu ile kaplıca tedavisi görmek isteyenler tesisimizden faydalanabilmektedirler. Kendilerinden konaklama ücreti tam olarak alınmakta, verilecek fatura ile kurumlarının ödeyeceği rakamı geri alabilmektedirler.

Şifalı Suyun Kaplıca Olarak Faydaları

Ayaş içmeleri

Romatizma, lumbago, siyatik, nevralji, nevrit, polinevrit, kadın hastalıkları, kırık ve çatlaklardan sonraki mafsal yapışıklıklarında, havuz banyosu en uygun tedavidir.

Ayrıca hiçbir rahatsızlığı olmayanların bile senede bir defa içme kürü yapmaları çok faydalıdır. İnsan vücudu yaşadığı sürece organizmada biriken zehirli maddeleri idrar, dışkı, ter, safra, tükürük bezleri ve buna benzer boşaltım yolları ile dışarı atar.

Zamanla bu zehirlerin tam olarak dışarı atılması güçleşir, organlar tembelleşir ve zehirli maddeler vücutta birikip artmaya başlar.

ayas

Fazla yiyip içme, alkollü içkiler, sigara, zehirli maddeler ve bozuk gıdalar, devamlı büro hayatı ve vücudun hareketsiz kalması, uzun süre kapalı ve havasız yerde yaşamak, zihin yorgunluğu, uykusuzluk, uzun süreli gürültülü şehir hayatının verdiği iç sıkıntısı, yorucu iş hayatı, büyük şehirlerin pis havası, otomobil egzozlarından ve kalorifer bacalarından çıkan zehirli maddeler, gazlar, zehirli boyalar vücutta zehirli madde birikmesinde büyük rol oynarlar.

İşte bu suyu içen kimselerde birikmiş olan bu zehirli maddeler idrar, dışkı, ter, safra vesaire gibi yollardan kolayca dışarıya atılırlar.Böyle hallerde bu su içme olarak en tabii şifa kaynağıdır. Zira suyun tıbben tespit edilen en önemli tesirlerinden birisi vücuttaki bütün boşaltım organlarını faaliyete geçirmesidir. Ayrıca radyoaktif tesiri de buna eklenerek hücrelerin canlılığını arttırmaktadır.. su idrarı çoğaltır. Bağırsağı kolayca boşaltır. Safra ifrazatını artırır. Karaciğer hücre faaliyetini artırır.. bol terleme sağlar. Tükürük ifrazını artırır. Hormon ifrazını ve cinsel kudreti artırır.


ODA ÖZELLİKLERİ :Duş(Termal Su), Wc, Mini Buzdolabı, Tv, Saç Kurutma Makinesi
 
 
BAY BAYAN AYRI HAVUZLAR MEVCUTTUR
 
ÜCRETSİZ HİZMETLER
* Şifalı Kaplıca ve İçmeceler
* Türk Hamamı


 
Bu sayfa 1 Aralk 2010 tarihinden itibaren : (241289) kez ziyaret edilmitir

olumluolumsuzyorumsuz

yorum

5 yıldızlı otel bekleyenler gelmesin. Akşam yemekleri, özellikle bol mezeleri gayet güzel. Fakat kahvaltı biraz zayıf. Bal, yağ vs. paket ürünleri markasız. Ortam, doğa çok güzel. İçmecelerin tadına alışmak epey sürüyor. Hamam ve saunası daha bakımlı olabilir. Hamamı bay ve bayan diye saatlere bölmeleri de yersiz olmuş. Tekrar gider miyim? Elbette giderim.

delidivane222 , 06 Haziran 2016
yorum

Büyük otelde kaldık. odalar bakımsız ve kirli. termal havuz yetersiz ve etrafında oturabilecek yer bile yok. otelin her tarafı dökülüyor. tek güzel olan kapalı havuzdu. yemeklerde lezzet yok. şifalı su için gelenler çok kötü bir ortama katlanmak zorunda kalıyor. kesinlikle yenilenmeli

misafir , 17 Ocak 2015
yorum

Yıllardır gittiğimiz kaplıca tavsiye ederim özellikle suyunu aç karnına içmenizi tavsiye ederim. banyonun paslı olması pisliğinden değil arkadaşlar suyun özelliklerinden :) bunu arştırdığınızda fayfaları o kadar güzelki benim safrakesemde çamur vardı beş gün kaldım ve dr. sasırdı gecmıstı cunku..

gartunc , 27 Ekim 2014
yorum

Kaplıcalarınızı eleştirmemiz gerek,birincisi kabin yok,bayanlar birbirinin yanında giyinip soyunuyor,ikincisi,hamam 14den sonra erkeklere diye ayrılıyor,bilmeden giderseniz 2 saat hamam bekliyorsunuz,her yer pas içinse,sular hep paslı,150 denilen büyük otele de ancak 60 tl verilir,diğeri ise 5 tl,ama 15 alınıyor,madem kızılcahamamdan 8tl fazla ,o zaman hizmet neden yok?bir teyze 30 yıl önce gelmiş hala aynı diyor,sanırım,iyi bir bakım yapmaları gerek,yoksa bir gelen bir daha uğramaz,tek iyi tarafı ankaraya yakın ve sessiz oluşu..

miragesrry , 01 Mayis 2014
yorum

Otel kaplıacaları şifa yönünden iyi olabilir fakat fiyata baktığımız zaman kaldığınız oda kalitesiyle alakası yok,bence odalaı 30 tl`ye kalınacak odalar.Personel yaklaşımına bakacak olursakta profosyonel değil kesinlikle.Tekrar tercih eder miyim,hayır kesinlikle etmem.Sadece kaplıcası için gidecekler tabiki gidebilir,fakat bunun yanında başka birşey beklemeyin derim,seçim sizin..

merjimek , 12 Agustos 2013
yorum

ayaş içmece ve kaplıcaları; su çok güzel, ancak yi değil, hizmet ise vasat

adınız , 24 Ekim 2010


 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumlari kisilerin kendi grsleridir. Yazilanlardan kaplica-otelleri.net sorumlu tutulamaz.

 

Türsab Logo

Turizm Atölyesi

Adres : Şenlikköy Mah. Halkalı Cad. Aqua Florya AVM
No:93 A blok P /102 Florya - Bakırköy - İstanbul

Seyahat Danışmanınız: 0850 360 16 00